Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Havaalanına iki tomografi cihazı

Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan, güvenlik tedbirleri kapsamında Atatürk Havalimanı’na iki adet tomografi cihazının bu ay içerisinde kurulacağını söyledi

Giriş Tarihi: 10.5.2017
Havaalanına iki tomografi cihazı
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, ABD'nin Avrupa ülkelerinden yapılacak uçuşlara da tablet yasağı getirmeye hazırlanmasıyla yeniden gündeme gelen konu hakkında Türkiye'nin haksızlığa uğradığını söyledi. Arslan, "Bir taraftan haksız uygulama ile mücadelemiz devam ederken, diğer taraftan da güvenlik ihtiyacının da üzerinde bir tedbir almaktan yana işlem yapıyoruz" derken, Atatürk Havalimanı'na güvenlik tedbirleri kapsamında kurulacak 2 tomografi cihazının Türkiye'ye geldiğini bu ay kurulumlarının gerçekleşeceğini ifade etti. Bakan Arslan, SABAH'a yaptığı açıklamada ABD ve İngiltere tarafından devam eden tablet yasağına ilişkin, "İngiltere ile olan sorunda epey bir mesafe kat edildi. Fakat ABD ile görüşmeler sürüyor" dedi. Bakan Arslan, THY'nin tablet yasağını aşmak için uçak içerisinde business class yolcularına laptop dağıtılması, ekonomi sınıfına ise ücretsiz internet imkânı sağlanmasını hedeflediğini, yasağın yolcu sayısına herhangi bir yansımasının olmadığını söyledi. Güvenlik tedbirlerinin artırılması kapsamında havalimanına yerleştirilecek iki tomografi cihazının Türkiye'ye geldiğini ve bu ay kurulacağını belirten Arslan, "İki tane de temmuzda gelecek. Körüğün başında, geçen bütün ürünlerin tomografisini çekiyor" diye konuştu.

KOTA ZAM OLARAK YANSIMAYACAK
Öte yandan Arslan, yabancı bayraktan Türk bayrağına geçen yatların sayısının ise 2 bin 25'e ulaştığını, hedeflerinin kısa vadede 5-6 bin rakamına ulaşmak olduğunu açıkladı. Bakan Arslan, internet kullanımında kota uygulamasının da kademeli olarak kaldırılmaya başlaması sonrasında internete zam yapılacağı iddialarına, "Kullanıcıya sağladığımız avantaj ekstra bir ücrete dönüşmeyecek" dedi. Bakan Arslan, Karadeniz'de batan Rus savaş gemisi ile ilgili olarak ise, "O gemi bizim kara sularımızdan bir mil ötede uluslararası sularda battı. Bizim karasularımızda değil" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Havaalanına iki tomografi cihazı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN