Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'ndan '' açıklaması

Çalışma Bakanı Mehmet yla ilgili, "Kıdem tazminatıyla ilgili teknik çalışmaları dün itibariyle tamamladık. Yüzde 70 ortak paydada buluşmayı başarabilirsek önümüzdeki süreçte hükümet düzenlemeyi parlamentoya götürür" dedi

Giriş Tarihi: 10.5.2017 10:41 Güncelleme Tarihi: 10.5.2017 16:19
Müezzinoğlu'ndan 'kıdem tazminatı' açıklaması

Çalışma Bakanı Mehmet yla ilgili bakanlıkta gazetecilerin sorularını yanıtladı. Müezzinoğlu, "Pozisyonuna göre koşullar işçinin aleyhine gelişiyor. Bu son derece net. Bu tabloyu kimsenin görmemezlikten gelme hakkı yok. Uzun süredir bu tablo 30, 40 yıldır en ideal şekilde yalnız çalışanın yüzde 20'si yüzde 25'i bu en ideali. Yüzde yüz istifade edebiliyor diyen de yok. Yüzde 20'si yüzde 25'lik kitle, kabul edilebilir karşılılığını aldığını söylüyor" diye konuştu.

"13 MİLYON ÇALIŞANIMIZIN 10 MİLYONUN MAĞDUR OLDUĞU BİR SİSTEM"

Müezzinoğlu, "Yüzde 80'lik bir kitle tamamen mağdur. Bu kitlenin tamamen mağdur olduğunu gördüğümüz bunu iş veren görüyor. Sendika görüyor. Bunun bedelini çalışan insanımız ödüyor. Ana sorunu böyle görmek lazım. 13 milyon çalışanımızın 10 milyonun mağdur olduğu bir sisteme daha çok rıza mı göstereceğiz. Yoksa burayı güvenceli olacak. Hakkaniyetli olacak. Şeffaf olacak sürdürülebilir olacak. Bütün ana parametreleri binanın ana kolonları gibi işçi kardeşlerimizin alın terini koruyacak şekilde bu dört ana başlığın üzerine şekillendirmeye çalışıyoruz" ifadelerini kullandı.

"KIDEM TAZMİNATIYLA İLGİLİ TEKNİK ÇALIŞMALARI DÜN İTİBARİYLE TAMAMLADIK"

Kıdem tazminatıyla ilgili teknik çalışmaların dün itibariyle tamamlandığını belirten Müezzinoğlu, "Teknik çalışmaları dün itibariyle tamamladık. Bu tabloyu görüp niyetimiz bir an önce çözmek. Yüzde 70 ortak paydada buluşmayı başarabilirsek önümüzdeki süreçte hükümet düzenlemeyi parlamentoya götürür. Bir çalışma sürecine daha ihtiyacımız var" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Müezzinoğlu'ndan 'kıdem tazminatı' açıklaması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN