Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'de suya yapılan ikinci büyük tepki topladı

Büyükşehir Belediye Meclisi, suyun metreküp fiyatına yüzde 5 oranında yapılmasını kararlaştırdı. Su zammı oylamasına ret oyu kullanan AK Parti Grubu'nun Başkan Vekili Bilal Doğan "Söz verilen arıtma yatırımlarından bu sene de haber yok. Bu faaliyet raporunda anlatılanlar bu kent ile bağdaşmıyor. Geçtiğimiz yılda ortada elle tutulur hiçbir çalışma yokken, karşımıza yine zamla geldiniz. Bu yılda suya yapılacak ikinci zammın gerekçesi nedir?" diyerek tepki gösterdi

Giriş Tarihi: 13.5.2017 10:34 Güncelleme Tarihi: 13.5.2017 10:50
İzmir'de suya yapılan ikinci zam büyük tepki topladı

Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun katılımıyla gerçekleştirilen Büyükşehir Belediye Meclisinin mayıs ayı 3'üncü oturumunda, Plan ve Bütçe Komisyonu ve Tüketiciyi Koruma Komisyonu'nda oy çokluğu ile kabul edilen su mı konusu görüşüldü.

Yapılan oylamada, 1 Temmuz'dan itibaren suyun metreküp fiyatına yüzde 5 zam yapılması kararı verildi. Alınan kararla konut abonelerinde 0-20 metreküp arası suyun metreküpü 3,96 liradan 4,16 liraya yükselirken, 21 metreküp ve üzeri için uygulanan 9,28 liralık ücret ise değişmedi. Konut dışı kademesiz tarife 9,11 liradan 9,57 liraya, resmi daire kademesiz tarife ise 8,68'den 9,11 liraya yükseldi.

"İZMİRLİLERE EZİYET EDİLİYOR"

Su zammı oylamasına ret oyu kullanan AK Parti Grubu'nun Başkan Vekili Bilal Doğan, yaptığı konuşmada, suya yapılan yüzde 5 oranındaki zammı eleştirdi.

"Hizmet değil zam yapan belediyecilik" anlayışı nedeniyle 'nun yerinde saydığını iddia eden Doğan, "Söz verilen arıtma yatırımlarından bu sene de haber yok. Bu faaliyet raporunda anlatılanlar bu kent ile bağdaşmıyor. Geçtiğimiz yılda ortada elle tutulur hiçbir çalışma yokken, karşımıza yine zamla geldiniz. Bu yılda suya yapılacak ikinci zammın gerekçesi nedir? İZSU ayağını yorganına göre uzatamıyorsa, bunun ceremesini İzmirliler mi çekmek zorunda? Bir yılda suya gelen yüzde 15 zammın elle tutulur hiçbir yanı yoktur. Zararını zamla kapatmaya çalışan bu belediyecilik anlayışı nedeniyle İzmirlilere eziyet ediliyor." diye konuştu.

"VATANDAŞ YAĞMUR YAĞMASIN DİYE DUA EDİYOR"

Bilal Doğan, İzmir'in altyapısının alarm verdiğini, kentte yaşayan vatandaşların artık yağmur yağmasın diye dua ettiklerini kaydetti.

Doğan'ın eleştirilerine yanıt veren Aziz Kocaoğlu, İZSU'nun başarılı çalışmalara imza attığını belirtti.

Mecliste ESHOT, İZSU ve İzmir Büyükşehir Belediyesine ait bütçe kesin hesap cetvelleri, AK Parti Grubu'nun ret oylarına karşın CHP'li ve MHP'li üyelerin oy çokluğu ile kabul edildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İzmir'de suya yapılan ikinci zam büyük tepki topladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN