Dönüşüm ruhu sil baştan değişmeli

Giriş Tarihi: 20.5.2017
Dönüşüm ruhu sil baştan değişmeli

Dönüşümün en çok Bağdat Caddesi’nde olduğuna dikkat çeken Çelik, “Cadde’deki eski evi mi, vatandaşın yıkılmak üzere olan evini mi yenileyeceğiz” dedi

Kentsel dönüşümün riskli alanlarda yapılmamasını eleştiren EYG Grup Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Faruk Çelik, dönüşüm mevzuatının yeniden ele alınması gerektiğini söyledi. Çelik "Depremden Avcılar etkilendi ama en çok dönüşüm projesi Bağdat Caddesi'nde. Şimdi biz Cadde'de eski evi mi yenileyeceğiz, vatandaşın yıkılmak üzere olan evini mi. Dönüşüm ruhu sil baştan değişmeli" dedi.

ULAŞILABİLİR FİYAT
Dönüşümün, riskli binaların yenilenmesi yerine arsa geliştirme yolu olarak görüldüğünü belirten Çelik, "Konut fiyatları dönüşüm projeleri nedeniyle artıyor. Halbuki dönüşümle evler ulaşılabilir olmalı" dedi. Vatandaşın, kamunun ve gayrimenkul firmalarının fedakârlık yapması gerektiğini ifade eden Çelik, "Üst gelir grubunun yaşadığı yerde vatandaş kendi apartmanını kendi yenilemeli. Burada uygun kredi imkanları sağlanmalı. Asıl riskli olan alanda kamu ve büyük firmalar öncülük etmeli" diye konuştu. Yeni yatırımlarını İstanbul Ümraniye'de inşa edeceklerini söyleyen Çelik, "250 konut yapmayı planlıyoruz. Projenin satışından ise 445 milyon lira ciro bekliyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dönüşüm ruhu sil baştan değişmeli
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN