Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Zengin Arap rotasını Türkiye’ye kırdı

Dubai’de iş partisi düzenleyen Valley Of Tourism CEO’su Qarashuli, zengin Arap turistin Avrupa’daki İslamofobi nedeniyle rotasını Türkiye’ye kırdığını söyledi

Giriş Tarihi: 20.5.2017
Zengin Arap rotasını Türkiye’ye kırdı
Ortadoğu'nun en büyük tur operatörlerinden biri olan Valley Of Tourism, Dubai'de düzenlediği iş partisiyle, Türkiye'nin en büyük otelleriyle Ortadoğu'nun önde gelen 450 acentesini buluşturdu. Geçen yıl yaşanan kötü süreçten Ortadoğu turizminin de etkilendiğini belirten Valley Of Tourism CEO'su Muhannad Qarashuli, bu yıl ise ilginin tekrar Türkiye'ye döndüğünü söyledi. Bu yıl Ortadoğu'dan gelen turist sayısının yüzde 30 oranında artacağını aktaran Qarashuli, "Avrupa'da yükselen İslamofobi, zengin Arap turistin rotasını Türkiye'ye çevirdi" dedi.

REFERANDUM KATKISI
Referandum sonuçlarının da pozitif yansıdığını anlatan Qarashuli, "Evet'in ardından oluşan güvenli ve istikrarlı ortam da mevcut ilgiyi kaydırıyor" diye konuştu. Bir Arap turistin ortalamanın 3 katı harcadığını, zengin Arap turistin 20 kata kadar çıkabildiğini anlatan Qarashuli, iş partisiyle ilgiyi daha da artırmayı hedeflediklerini ifade etti.

Antalya'YA İLGİ ARTIYOR
İş partisine katılan Hilton Türkiye Satış Direktörü Erhan Türkan, "Ortadoğu'dan gelen turist sayısında yüzde 40 artış olacak" dedi. Ortadoğulu'nun İstanbul ve Karadeniz'e geldiğini hatırlatan Limak Otelleri CEO'su Kaan Kavaloğlu da, son dönemde Antalya'ya da ilginin arttığını kaydetti. Gloria Otelleri Satış Direktörü Pınar Alpman da THY, Pegasus ve Ürdün Havayolları'nın Ürdün'den Antalya'ya direkt uçacağını belirterek, "Bu da şehre gelen turist sayısına ciddi katkı sağlayacak" şeklinde konuştu.

REINA UNUTULDU
Çırağan Oteli Satış Direktörü Armağan Yolcu, bu yıl Ortadoğu'nun toparlanacağını 2018'de ise tüm zamanların rekorunun kırılacağını söyledi. Grand Hyatt Satış Direktör Yardımcısı Gökçe Fenalan da, "Reina saldırısı sonrası ciddi bir kayıp yaşamıştık. Ancak nisanda çok hızlı bir dönüş oldu. Reina saldırısı unutuldu" diye konuştu.

2015 YAKALANIR
MövenpIck Hotel İstanbul Golden Horn Genel Müdürü Ahmet Arslan, "Ortadoğu'da gelirde olmasa da kişi sayısında 2015'i geçeriz" dedi. St. Regis İstanbul Satış Direktörü Ceyda Noyan, güven ve istikrar sürdükçe ilginin katlanacağını söyledi. Kızılcahamam Çam Otelleri Yönetim Kurulu Üyesi Burak Ömer Oğultürk de, otellerinde yüzde 10 Ortadoğulu turist ağırladıklarını belirterek, "Hedefimiz oranı 20'ye çıkarmak" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Zengin Arap rotasını Türkiye’ye kırdı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN