Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mavi Jeans’in halka arz fiyat aralığı belli oldu

2017 yılının borsadaki ilk halka arz edilecek şirketi olan Mavi Jeans ile ilgili halka arz ayrıntıları açıklandı. halka arz fiyat aralığı 43-51,6 TL olarak belirlendi, halka arz büyüklüğü aralığı ise 328 milyon - 394 milyon dolar oldu

Giriş Tarihi: 30.5.2017 10:03
Mavi Jeans’in halka arz fiyat aralığı belli oldu

Şirketin üst yönetimi halka arz için bugün yurt dışında yatırımcı turuna çıkıyor. Halka arzın 14 Haziran'da tamamlanması öngörülüyor.

Mavi Giyim'den daha önce yapılan açıklamada, Turkven'in yönettiği Turkish Private Equity Fund II ile Akarlı ailesinin sahip olduğu Blue International Holding B.V.'ye ait yaklaşık yüzde 50 hissenin halka arza konu olacağı belirtildi.

Açıklamaya göre, gelen talebe bağlı olarak sermayenin yüzde 15'i aşmayacak şekilde ek hisse de halka arz edilebilecek.

Halka arz yurtdışı kurumsal yatırımcılar ile yurtiçi kurumsal ve bireysel yatırımcılara yönelik olacak.

Açıklamada, şirketin sermayesine ilişkin bir bilgi yer almazken; Mavi Giyim'in 2016 mali yılında konsolide gelirleri 1,3 milyar lira, faiz, amortisman, vergi öncesi kârı (FAVÖK) ise 170,2 milyon lira olarak gerçekleşti.

Halka arzın global koordinatörü Goldman Sachs olarak belirlenirken, yurtdışı talep Goldman Sachs ve BofA Merrill Lynch tarafından toplanacak. Yurtiçinde ise koordinatörlüğü İş Yatırım üstlenecek.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mavi Jeans’in halka arz fiyat aralığı belli oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN