Türkiye'nin en iyi haber sitesi

KEİ çeyrek asırda her açıdan güçlendi

Giriş Tarihi: 6.7.2017
KEİ çeyrek asırda her açıdan güçlendi
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2017'nin Karadeniz Ekonomik İşbirliği (KEİ) Örgütü için özel bir anlam taşıdığını belirterek, "1992'de, yine burada, İstanbul'da temellerini attığımız örgütün, 25. yıldönümünü coşkuyla kutluyoruz. Aradan geçen çeyrek asırlık sürede örgütün her açıdan güçlendiğini görüyoruz" dedi. Erdoğan, TBMM ev sahipliğinde düzenlenen Karadeniz Ekonomik İşbirliği Parlamenter Asamblesi (KEİPA) 49. Genel Kurulu'na mesaj gönderdi.

KRİTİK BİR DÖNEMDE YAPILIYOR
Kritik bir dönemde yapılan genel kurulun, ülkeler, bölge ve tüm insanlık için hayırlara vesile olmasını dileyen Erdoğan, "25 yıl önce bizleri harekete geçiren hassasiyetleri, kurucu değerlerimizi bugün de aynı şekilde devam ettiriyoruz" dedi.

ANAHTAR ROL OYNAYACAK
Aralarında anlaşmazlıklar olan ülkelerin, aynı masa etrafında bir araya gelerek, bölgesel ekonomik meseleleri büyük olgunlukla tartışıp ortak çözüm yolları aradığına işaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Çatışmaların artığı, bölgesel gerilimlerin tırmandığı bir dönemde bu başarı, KEİ açısından çok önemli. Tüm üye devletlerin 25 maddelik zirve bildirisi üzerinde mutabakata varmış olmaları, hepimizi memnun etmiştir" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
KEİ çeyrek asırda her açıdan güçlendi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN