Türkiye'nin en iyi haber sitesi

GS arsasına Araplarla talip

Körfez ülkelerinin şirketleriyle ortak projeler yapan Fuzul Grup, Galatasaray Kulübü’nün Florya’daki arsasına talip oldu. Şirket, projeyi Suudi Arabistanlı bir holdingle yapmak istiyor

Giriş Tarihi: 9.7.2017
GS arsasına Araplarla talip
Başakşehir'de 8 proje hayata geçiren Fuzul Grup, kentsel dönüşüm ve kamu ihalelerine odaklandı. İki yıl önce açıkladığı 4 yılda 4 milyar liralık yatırımın 1.5 milyar lirasını Başakşehir'deki '3. İstanbul' ve TEM Avrasya projelerine yapan şirket, Körfez merkezli yabancı ortaklarla ihalelere girmeye hazırlanıyor. Gelecek 1.5 yılda yabancılarla 2.5 milyar liralık yatırım yapacaklarını açıklayan Fuzul Grup Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Eyüp Akbal, başta Suudi Arabistan ve Bahreynli gruplar olmak üzere birçok yatırımcıyla görüştüklerini söyledi.

TALEP YAĞIYOR
Yabancı yatırımcının Türkiye'ye güvendiği için geldiğini belirten Akbal, Suudlu bir grubun da Emlak Konut'un Florya ihalesine kendileriyle birlikte girmek istediğini söyledi. Kentsel dönüşüm için de çok sayıda talep geldiğini anlatan Akbal, "Zeytinburnu'ndan Eyüp'e kadar birçok alanda görüşmeler yapıyoruz. Ama biz şu an daha çok Emlak Konut ve TOKİ ihalelerine sıcak bakıyoruz. Bahreynli ortağımızla da bu devlet ihalelerini takip edeceğiz" diye konuştu.

YENİ PROJE
Yönetim Kurulu Üyesi Faruk Akbal da, "Başakşehir'de konutların prim oranı yüksek. Bizim Ariva projemiz 2 yılda yüzde 98 değerlendi" dedi. 2018'de Başakşehir'de bir proje daha planladıklarını ifade eden Akbal, 2018 başında 350-400 konutluk proje çıkaracaklarını kaydetti.

4 MİLYARLIK YATIRIM
Eyüp Akbal, 20 yılda 6 bin konut ürettiklerini kaydederek, "Artık kentsel dönüşüm ve Emlak Konut GYO ile TOKİ ihaleleriyle ilgileneceğiz" dedi. 4 milyarlık yatırımın 1.5 milyarlık kısmının başladığını anlatan Akbal, "2017 ve 2018'deki ihalelerde bu 4 milyarlık yatırımı tamamlayacağız" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
GS arsasına Araplarla talip
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN