Türkiye'nin en iyi haber sitesi

yönetimi 81 ile TOSİ kuracak

Giriş Tarihi: 12.7.2017
MÜSİAD yönetimi 81 ile TOSİ kuracak
Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği'nin () yeni Genel Başkanı Abdurrahman Kaan, derneğin yeni yol haritasını açıkladı. MÜSİAD olarak yatırım, ticaret ve ihracat seferberliği ilan ettiklerini belirten Kaan, "Türkiye'nin atılım yapması ve daha müreffeh yarınlara sahip olması için hem bir STK hem de bir işadamları derneği olarak elimizi taşın altına koymaya her zaman hazırız" dedi.

TOKİ İLE İŞBİRLİĞİ
Kaan, MÜSİAD'ın yeni yol haritası toplantısında yaptığı konuşmada yeni yönetim kurulu üyelerini tanıttı. Geçmiş dönemlerde Genç MÜSİAD başkanlığı yapmış 5 kişinin yeni yönetimde olduğunu belirten Kaan, şunları kaydetti: "MÜSİAD olarak sanayiyi daha ileriye taşımalıyız. Bu doğrultuda, yapılacaklar üzerine çalışmalar yürüttük, fizibilite çalışmaları gerçekleştirdik ve neticesinde TOSİ, yani Toplu Sanayi İdaresi projesini öne çıkardık. Projemiz, 81 ilde birer orta ölçekli sanayi bölgesi tesis edilmesini ifade ediyor. Bu projemizin ana çıkış fikri, fiziki şartları büyüterek firmaları büyük hedeflere yönlendirmek. TOSİ'ler, sanayi siteleri ve OSB arasında sıkışmış işletmeleri bir alternatifle buluşturacak. İşletmesini küçükten orta ölçeğe taşıma hedefi olan firmalara cesaret verecek." Kaan, proje tekliflerinin TOKİ öncülüğünde gerçekleşmesi ve bir "üretim kampüsü" şeklinde inşa edilmesini öngördüklerini aktardı.

FAİZ İÇİN KOMİSYON
Abdurrahman Kaan, KOBİ'lerin daha fazla üretmesi noktasında bazı sıkıntıların olduğuna dikkat çekerek, konuşmasını şöyle sürdürdü: "En fazla dile getirilen konu finansal erişebilirliğin düşük olması. Bununla ilgili de çalışmalar yürütüyoruz. Bir girişimcinin yapacağı yatırım ya da bir yatırımcının sürdürülebilir bir büyüme içinde olmasının önündeki en büyük engeli faiz olarak görüyoruz."

16-17 KASIM'DA DEV ZİRVE
Kaan, Cumhurbaşkanlığı'nın himayelerinde MÜSİAD ve Türkiye Katılım Bankaları Birliği (TKBB) işbirliğinde 16-17 Kasım'da Haliç Kongre Merkezi'nde Global Katılım Finans Zirvesi'ni gerçekleştireceklerini belirtti. Kaan, "Zirve, İstanbul'un faizsiz finansta merkez olması, finansmanda fon çeşitliliğinin sağlanması bakımından önemli" dedi. Başkan Kaan, geliştirdikleri 'Erdemli insan eğitimi' modeliyle tüm MÜSİ- AD şubelirini işin içine katan bir eğitim kampanyası başlatacaklarını söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
MÜSİAD yönetimi 81 ile TOSİ kuracak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN