Türkiye'nin en iyi haber sitesi

2023 vizyonu ile yolumuza devam ediyoruz

Giriş Tarihi: 15.7.2017
2023 vizyonu ile yolumuza devam ediyoruz

Hain darbe girişimi sonrasında 2017’nin Türk milleti açısından yeni bir dönemin başlangıcı olduğunu belirten Artaş İnşaat’ın Başkanı Çetinsaya, büyümenin her şeye rağmen devam ettiğini söyledi

FETÖ'nün 15 Temmuz'da yaptığı hain darbe girişimi öncesi ve sonrası Türkiye ekonomisinin ve inşaat sektörünün durumunu değerlendiren Artaş İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Çetinsaya, "2016'nın gerek ülke ekonomimiz, gerekse inşaat sektörü açısından ciddi anlamda verimli bir yıl olacağı kanaatindeydik. Ancak, 15 Temmuz'da Milli birlik ve beraberliğimize karşı başlatılan bu hain girişim, yine milletimizin birliğiyle bertaraf edildi" dedi. Ekonomiye olumsuz etkilerinin telafisi için inşaat sektöründe önemli adımlar attıklarını belirten Çetinsaya, Türkiye piyasalarında kısa zamanda normalleşme yaşandığını söyledi. Emlak Konut GYO, GYODER, KONUTDER ve özel sektörün girişimleriyle gerçekleştirilen kampanyalar sayesinde milletin ülke dinamiklerine güveninin arttığının altını çizen Çetinsaya, ekonomik kalkınma ve büyümenin her şeye rağmen devam ettiğini sözlerine ekledi.

'TÜRKİYE'YE GÜVENİMİZ TAM'
2016'da yaşananların bugüne yansımasında Türk milletinin gücünün ve istikrarının çok büyük bir ispatı olduğunu aktaran Çetinsaya, "2023 vizyonu kapsamında hedeflerimize emin adımlarla ilerliyoruz. Türkiye'nin geleceğine ve istikrarına güvenimiz tam. Her yıl yatırımlarımızı daha da artırmamız, inancımızın en büyük göstergesidir. 2017 yılı milletimiz için yeni bir dönemin başlangıcıdır" dedi. Çetinsaya, "Artaş İnşaat olarak 2016'da devam eden beş projeye ek olarak 2017'de de beş yeni projeyi ekleyerek toplamda 10 şantiyede 10 binin üzerinde çalışanımızla sektörde istihdam sağlamayı sürdüreceğiz" ifadelerini kullandı.

KAMPANYALARLA EKONOMİ ÇARKLARINA KATKI SAĞLADIK
15 Temmuz sonrası başta devlet olmak üzere Emlak Konut GYO , GYO DER ve KONUT DER 'in girişimleriyle gerçekleştirilen kampanyalar sayesinde ekonomiye son derece güçlü etkiler sağlandığını aktaran Çetinsaya, "Konut sektörü için satışların oldukça az olduğu ağustosta satış rekorları kırıldı. Aynı etki, takip edilen aylarda da devam etti. Artaş İnşaat olarak biz de Avrupa Konutları markamızla hem düzenlenen kampanyaların içinde yer aldık, hem de bireysel kampanyalarımızı devam ettirdik. Düzenlenen kampanyalar ekonomimizin çarklarının dönmesinde büyük katkı sağlarken konut alıcıları da uzun vade, düşük faiz ve peşinatlarla daire sahibi oldular" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
2023 vizyonu ile yolumuza devam ediyoruz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN