Barbaros için demir aldı

Giriş Tarihi: 15.7.2017
Barbaros Güzelyurt için demir aldı

Akdeniz’de sismik tarama yapan için yola çıktı. Gemi, Birleşmiş Milletler’e münhasır alan olarak ilan edilen bölgede sismik çalışma yapacak

Enerjide etkinliğini artırmak için harekete geçen Türkiye, Akdeniz'deki gaz arama çalışmalarını hızlandırdı. , Magosa'dan 'a hareket etti. Gemi, Akdeniz'de sismik arama çalışmalarına devam edecek. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, önceki gün yaptığı açıklamada, Magosa'daki sismik aramaların tamamlandığını ve bir sonraki adımın Güzelyurt olacağını söylemişti. Güzelyurt'taki çalışmalarla birlikte Akdeniz'de Türkiye'nin çok daha etkin bir rol oynayacağını ifade eden Albayrak, şunları ifade etmişti: "Güzelyurt sahası bizim için önemli. Dışişleri'nin Birleşmiş Milletler'e özellikle bu konuda kıta sahanlığımız özelinde ifade ettiği ve bununla ilgili kayıt altına aldığı bir saha burası. Sismik detay ve analiz raporlarından sonra arama ve sondaja başlanacak."

Fransız Total ve İtalyan enerji şirketi Eni adına West Capella isimli gemi 11. Parsel olarak adlandırılan bölgede sondaj çalışması yapmak üzere Kıbrıs'a gitmiş, Genelkurmay Başkanlığı da önceki gün TGC Gökçeada firkateyninin Güney Kıbrıs'ın sondaj gemisini izlemeye aldığını açıklamıştı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Barbaros Güzelyurt için demir aldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN