Birinci sınıf demokrasi imtihanı verdik

Zor dönemlerde ekonomideki büyük kurumların özel sorumluluklar üstlenmesi gerektiğini belirten İş Bankası Genel Müdürü Bali, birinci sınıf demokrasi için üzerlerine düşen görevi yerine getirdiklerini söyledi

Giriş Tarihi: 15.7.2017
Birinci sınıf demokrasi imtihanı verdik
Türkiye İş Bankası Genel Müdürü Adnan Bali, "15 Temmuz 2016 akşamı, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün en kıymetli eseri olan Türkiye Cumhuriyeti'nin varlığına, bütünlüğüne ve demokrasimize kastedilerek menfur bir silahlı darbe girişiminde bulunuldu. Ülkemizi çatışma ortamına sürüklemek, demokrasiyi, hukuk devletini ve toplumsal barışı yok etme teşebbüsünü bir kez daha kınıyoruz. Ülkemizin kazanımlarının riske edildiği bu zor süreçte azimle Cumhuriyetimize ve demokrasimize sahip çıkan, üçüncü sınıf bir ülke olma riskiyle karşı karşıyayken birinci sınıf bir demokrasi imtihanı veren milletimize, devletimize, kahraman güvenlik güçlerimize, Meclisimize ve sağlam siyasi duruşa tekrar şükranlarımızı sunuyoruz" dedi.

KURTULUŞ SAVAŞI'NDAKİ GİBİ
Banka olarak Kurtuluş Savaşı'ndan ekonomik seferberlikle ekonomiye katkı sağlamak amacıyla gereğini nasıl yaptılarsa, birinci sınıf demokrasi için de üzerlerine düşen görevi yerine getirdiklerini belirten Bali, "Genel Müdür olarak başında bulunduğum kurum, siyasi bağımsızlığın ekonomik bağımsızlıkla perçinlenmediği sürece kalıcı olmayacağı vizyonuyla, Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından kuruldu. Yani tam da zor günler için var olan bir kurum. Banka olarak sadece menfur darbe teşebbüsünün olduğu günlerde değil, sonraki dönemde de 'zorda olanı daha da zorlaştıracak değil, kolaylaştıracak yönde imkânlarımızı sonuna kadar kullanacağımızı, bu ülkeden kazandığımızı bu ülkeye harcayacağımızı söyledik" şeklinde konuştu. Bali, İş Bankası gibi ölçeği büyük kurumların, özel sorumluluklar ve özel görevleri olduğunu belirten Bali, "Kuruluş misyonumuz gereği banka olarak İş Bankası'na her zaman sorumluluk düştüğüne inanıyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Birinci sınıf demokrasi imtihanı verdik
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN