Birlik olursak bizi hiç kimse yıkamaz

Teknik Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Durbakayım, çalıştıkları firmalara “Birlikte oldukça bizi hiçbir şey yıkamaz” mesajı verdiklerini söyledi

Giriş Tarihi: 15.7.2017
Birlik olursak bizi hiç kimse yıkamaz
15 Temmuz'da yapılan hain kalkışmanın Türkiye'nin birlik ve beraberlik konusunda verdiği en büyük sınav olduğunun altını çizen Teknik Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Nazmi Durbakayım, "İçimizdeki hainlerin ortaya çıkmasına neden olan bu girişimde doğrudan veya dolaylı rol alanların tamamen temizlenmesi en büyük ümidimizdir" şeklinde konuştu.

1 gecede altüst oldu
İnşaat sektörünün 15 Temmuz öncesinde tarihinin yüksek satış rakamlarını yakaladığının altını çizen Durbakayım, "Kentsel dönüşüm hamlesiyle başlayan bu satışlar, faiz ve vade gibi devlet desteğini alan strateji verilerle daha da artma eğilimine girmişti. Diğer taraftan tüketicinin tasarruflarını değerlendirmek amacıyla seçtiği en güvenilir yatırım araçlarının başında gayrimenkul geliyordu. Tüm bu makro veriler, 15 Temmuz gecesi bir gecede altüst olma noktasına geldi" şeklinde konuştu. Başta Emlak Konut GYO olmak üzere devletin tüm kurumlarının ekonomiyi canlandırma girişiminin tüketici taleplerini harekete geçirdiğini belirten Durbakayım, şöyle konuştu: "Emlak Konut GYO'nun başlattığı tarihi kampanya ile sektör üzerinde dolaşan karabulutlar dağıldı. Birçok kişinin şüpheyle baktığı 2016'nın sonunda 1 milyon 350 bin adetlik konut satışı aşılarak yeni bir rekor kırıldı. Nitekim 2016 sonu itibarıyla sektör tarihinde iki yıl üst üste konut satışı rekoru kırılmış oldu." Çalıştıkları firmalara "birlikte oldukça, bizi hiçbir şey yıkamaz" mesajını verdiklerini kaydeden Durbakayım, "Elbirliği ve vatan sevgisinin her türlü silahlı ve hain girişimlere karşı üstün geleceğini 15 Temmuz gecesi yaşananları örnek göstererek altını çizdik" dedi.

Kar marjını bir kenara bıraktık
Ekonominin çarklarını daha iyi döndürecek projeleri art arda devreye soktuklarını ifade eden Durbakayım, şöyle konuştu: "Kar marjlarını bir kenara bırakarak özveride bulunan vatandaşlarımıza şirket olarak destek vermeye başladık. Teknik Yapı olarak biz de Emlak Konut GYO işbirliği ile yaptığımız projeler dışındaki kendi projelerimizi de bu kampanya kapsamına aldık. Devletin ve özel sektörün her türlü fedakarlığı yapacağını gören konut talep edenler, buna ilgisiz kalmadı. Emlak Konut GYO'nun başta İstanbul olmak üzere Türkiye'nin her ilinde düzenlediği ihalelere sıkı takibe aldık. Geldiğimiz noktada 2017 yılında 2 yeni projemizin satışına başlarken 3'ü İstanbul'da olmak üzere 4 yeni projemizin satış hazırlıklarını son hızda devam ettiriyoruz."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Birlik olursak bizi hiç kimse yıkamaz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN