Türkiye en önemli stres testini geçti

İSO Başkanı Erdal Bahçıvan, hain darbe girişimi gecesi Türkiye’nin her açıdan stres testini geçtiğini söyledi. Bahçıvan, “Darbe girişimini öğrenince tüm birimlerimizle karşı önlemler almak için harekete geçtik. Ertesi gün tüm işyerleri üretimine devam etti” dedi

Giriş Tarihi: 15.7.2017
Türkiye en önemli stres testini geçti
İstanbul Sanayi Odası (İSO) Yönetim Başkanı Erdal Bahçıvan, hain darbe girişimi gecesi Türkiye'nin hem demokrasi sınavından hem de ekonomik güç açısından en önemli stres testini geçtiğini söyledi. Kurumların yapılarının güçlü olup olmadığına dair planlı olarak yapılan stres testlerinin, Türkiye'de kendiliğinden ve hain FETÖ örgütü kanalıyla yapıldığını ve Türk insanının bu sınavdan başarıyla geçtiğini belirten İSO Başkanı Bahçıvan, "Türkiye, önemli bir virajı başarıyla atlattı" dedi. 15 Temmuz hain FETÖ darbe girişimi, yakın dönem Cumhuriyet ve demokrasi tarihimizin en uzun, en üzücü, en zor ve en sancılı olayı olarak nitelendiren Bahçıvan, "Ne acıdır ki o lanetli gecede kardeşin kardeşi vurduğunu gördük. Hiç hatırlamak bile istemeyeceğimiz korkunç görüntülere tanık olduk. Çocuk, genç, yaşlı demokrasiye sahip çıkan pek çok masum vatandaşımız demokrasi şehidi oldu. Bağımsızlığımızın sembol kurumu olan, Türkiye Cumhuriyeti'nin temellerinin atıldığı ve duvarında 'Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir' yazan Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin bu milletin uçakları tarafından bombalanması hafızalarımızda asla silinmeyecek izler bıraktı. Bize bunu yaşatanları, Gazi Meclisimize bunu yapanları asla unutmayacağız" dedi.

TEREDDÜTSÜZ DARBEYE KARŞI DURDUK
O gece yok edilmek istenen şeyin milli irade ve demokrasi olduğunu altını çizen Bahçıvan, şöyle konuştu: "Bu affedilmez alçakça saldırı, milletimizin ulvi duruşu ve devlet kurumlarının takdire şayan dayanışması karşısında, ne mutlu bizlere ki, bertaraf edilerek hezimete uğratıldı. İstanbul Sanayi Odası olarak, darbe girişiminin ilk saatlerinden itibaren hiç tereddüt etmeden; demokrasinin, milli iradenin ve seçilmiş Hükümetimizin yanında kararlılıkla yer aldık. Yazılı ve görsel medyada darbe girişimini asla kabul edemeyeceğimizi beyan ettik. Odakule binamızı gururla İstanbul'daki en büyük Türk bayrağımızla donattık. Milli iradeye saygı ve demokrasimize koşulsuz, tereddütsüz sahip çıkmak noktasında üzerimize düşen görev ve sorumluluğu yerine getirme doğrultusunda aylık Meclis toplantımızı bir hafta öne çekerek gerçekleştirdik. Bu toplantımızın ardından Meclis ve Meslek Komitesi Üyelerimizle birlikte, Taksim Meydanı'nda Demokrasi Şehitleri anıtını ziyaret ettik. 7 Ağustos'ta da Yenikapı'da düzenlenen Şehitler ve Demokrasi mitingine aktif bir şekilde katılım sağladık." Hain FETÖ darbe girişiminin hemen ardından İSO olarak, Türkiye'yi ve ekonomiyi dış dünyaya en doğru şekilde anlatmanın çabası içine girdiklerini belirten Bahçıvan, "Üyelerimizin yurtdışındaki paydaşlarına iletmeleri için Türkiye ekonomisinin sağlam temellere dayandığını ifade eden bir mektup hazırlayarak 18 bini aşkın üyemize gönderdik" şeklinde konuştu. Aradan geçen bir yılda dönüp geriye bakıldığında, milletin birlik ve beraberlik içinde darbe karşısındaki mücadelesinin takdire şayan olduğunu söyleyen Bahçıvan, "Milletimiz bu aziz topraklardaki bin yıllık var olma mücadelesinden edindiği bilgi, deneyim ve ferasetle devletinin ve seçilmiş hükümetinin yanında durmuştur" diye konuştu. Dünyanın en gelişmiş ülkelerinin ekonomilerinde büyük yıkımlar ortaya çıkarabilecek kadar sarsıcı bu hain darbe girişimi ve daha sonra yaşanan insanlık dışı terör olayları karşısında Türkiye ekonomisi, Türkiye özel sektörü ekonomik aktivitesinin dinamizmini yitirmediğini söyleyen Erdal Bahçıvan, şöyle devam etti: "Özel sektör, geçmişten gelen güçlüklerle savaşma, mücadele etme direncini, 2016'nın o zor günlerinde fazlasıyla ortaya koyarak, devletine, milletine, ülkesine güvenme noktasındaki sorumluluğunu yerine getirmiştir. Ekonomimizin ve sanayimizin çarkları durmadı. Geleceğe güvenle bakmalıyız. Umutsuzluk ve karamsarlık en büyük tuzaktır. İSO olarak her zaman milletimizin ve demokrasimizin yanında olduk, olmaya da devam edeceğiz."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türkiye en önemli stres testini geçti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN