Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Varlığımız ilelebet sürecek

Giriş Tarihi: 15.7.2017
Varlığımız ilelebet sürecek

Çaykur’un Yönetim Kurulu Başkanı Sütlüoğlu, “Niyetleri Türkiye’yi parçalamaktı ama yapamadılar, yapamayacaklar da. 1000 yıldır bu topraklardayız ve varlığımız ilelebet sürecek” dedi

15 Temmuz'da demokrasi nöbetleri için meydanlara dökülen halkı yalnız bırakmayan markalar hem gıda hem de içecek ikramlarıyla vatandaşın yanında oldu. Mobil araçlarla gıda ve içecek dağıtımı yapan firmalar, kurdukları çadırlarda da vatandaşı ağırlayıp dinlenmelerini sağladı. Biz de demokrasi nöbetlerinde halka bütünleşen markalarla 15 Temmuz'u ve takip eden demokrasi nöbetlerinde edindikleri deneyimleri konuştuk.

Üyelerimizi meydanlara çağırdık
Darbe kalkışmasının meydana geldiği 15 Temmuz gecesini takip eden demokrasi nöbetlerinin ilk gününden itibaren halka başta çay olmak üzere yemek ikramı da yapan Çaykur'un Yönetim Kurulu Başkanı İmdat Sütlüoğlu, TIR'larıyla da meydanlarda yayın yaptıklarını söyledi. Sütlüoğlu şunları anlattı: "Bizim 200 bin kişilik üyemize yönelik bir SMS sistemimiz var. 15 Temmuz'da evdeydim. Ekranda Cumhurbaşkanımızın meydanlara çıkın çağrısını duyunca bu SMS sistemi üzerinden bütün üyelerimizi meydanlara çağırdık. Bu çağrımızı her gece tekrarladık. Bizim 5 tane reklam tanıtım TIR'ımız var. Bunlarla vatandaşa çay ikramı yaptık. TIR'larımızdaki büyük ekranlardan sürekli yayın yaptık. Cumhurbaşkanı, Başbakan ve yerel yöneticilerin konuşmalarını canlı yayınla vatandaşa ulaştırdık."

Her gün 50 bin bardak çay dağıttık
Çay ikramı yapan TIR'lardan birinin Kısıklı, birinin Ankara Külliye, bir diğerinin ise Rize merkezde sürekli dağıtım yaptığını, arada da yemek ikramları yaptıklarının altını çizen Sütlüoğlu, "Her gün yaklaşık 50 bin bardak çay dağıttık vatandaşa" dedi. Türkiye'nin daha önce yaşamadığı, alçakça, haince bir kalkışmayla karşı karşıya kaldığını dile getiren Sütlüoğlu, şunları söyledi: "Biz ihtilaller ülkesiyiz. Ama böylesini bu toplum hiç görmedi. Kendi insanına silah sıkıp öldüren, kendi Meclis'ini, polisini bombalayan bir girişime şahit olmadı bu topraklar. Erdoğan'ın liderliği ve vatandaşın duyarlılığıyla bu kalkışma gerçekleşemedi. Tayyip Erdoğan ve Binali Yıldırım'ın dik duruşuyla engellendi. Bu kalkışma başarılı olsaydı Türkiye için bir felaket olurdu, ülke ciddi bir kaosun içine girerdi. Niyetleri Türkiye'yi parçalamaktı. Ama bunu yapamadılar, yapamayacaklar da. Biz hâlâ şehit veren bir ülkeyiz. 1000 yıldır bu topraklardayız ve varlığımız ilelebet sürecek."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Varlığımız ilelebet sürecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN