’nün ’deki finans ayağı yargıda

Giriş Tarihi: 8.8.2017
FETÖ’nün Kayseri’deki finans ayağı yargıda
'de Fetullahçı Terör Örgütü/ Paralel Devlet Yapılanması'na (/PDY) ilişkin davada, aralarında işadamları Hacı, Memduh ve Şükrü Boydak, Hamdi Kınaş, Halit Gazezoğlu ve eski ÖSYM Başkanı Ali Demir ile örgütün sözde "il imamı" Sıtkı Baş'ın da yer aldığı 68 sanığın yargılanmasına devam edildi. Kayseri 2. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki 4. duruşmaya aralarında Boydak Holding eski yöneticileri Memduh ve Şükrü Boydak'ın da yer aldığı, 5'i başka suçlardan olmak üzere 11'i tutuklu 57 sanık ile avukatları ve müştekiler katıldı. Tutuklu sanıklardan Hacı Boydak'ın sağlık sorunları nedeniyle yer almadığı duruşmaya, Bekir Boydak ise İstanbul'dan Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile bağlandı.
SEGBİS aracılığıyla savunma yapan tutuklu sanık Bekir Boydak daha önce aynı soruşturma kapsamında tutuklanıp serbest bırakıldığını, dosyada değişme olmamasına rağmen yeniden tutuklandığını ve yaklaşık 7 aydır cezaevinde olduğunu söyledi. Tutuklu sanık işadamı Hamdi Kınaş da terörle alakası olan hiçbir faaliyette bulunmadığını ileri sürdü.

İNKÂR ETMEYE DEVAM
Başka dosyadan tutuklu Memduh Boydak, hakkındaki "terör örgütüne finans sağlama" suçlamasını kabul etmedi. Menduh Boydak, Boydaklar'ın hissedarı olduğu Bizim Menkul üzerinden Ali Çelik'in yaptığı 2.3 milyon liralık işlem nedeniyle, kendilerine bu davanın açıldığını savundu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
FETÖ’nün Kayseri’deki finans ayağı yargıda
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN