Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'lere ilave 2.5 milyar lira kredi sağlanacak

Giriş Tarihi: 10.8.2017 10:50
KOBİ'lere ilave 2.5 milyar lira kredi sağlanacak

Eximbank reeskont döviz kredisi oranlarının 10'ar baz puan indirildiğini, ayrıca 'lere ilave 2.5 milyar TL kredi sağlanacağını açıkladı.

'ndan yapılan yazılı açıklamada, "Eximbank, hem kaynaklarını çeşitlendirmeyi hem de kendi finansman maliyetleri düşürmeyi başarmıştır… Bu nedenle reeskont döviz kredisi oranlarında 10'ar baz puanlık yüzde 20'ye varan oranlarda indirime gitme kararı aldık" dedinildi.

Açıklamada, dört ay vadeli reeskont döviz kredilerinin faiz oranı libor/euribor artı 0.50'den 0.40'a sekiz ay vadeli kredilerin faiz oranının libor/euribor artı 0.75'ten 0.65'e indirildiği belirtildi. Açıklamaya göre ayrıca altı aya kadar vade ile reeskont döviz kredileri kullandırılmaya başladı ve faiz oranı ise libor/euribor artı 50 olarak belirlendi.

KOBİ'LERE 2.5 MİLYAR TL KREDİ

Öte yandan yeni bir uygulama ile 'lere TL cinsi ilave finansman sağlanmasına da karar verildiği belirtildi. Açıklamada "Yeni uygulama ile önümüzdeki dönemde sevk Öncesi İhracat Kredisi ve İhracata Hazırlık Kredisi sadece KOBİ'lere kullandırılacak olup, bu kapsamda KOBİ'lere ilave 2.5 milyar TL kredi sağlanacaktır" denildi.

Uygulamanın Eximbank'ın uygun maliyetli reeskont kredilerine ulaşmakta güçlük yaşayan KOBİ'lerin finansman sorunlarını çözmek amacıyla uygulamaya koyulduğu ve bankanın öz kaynağı ile kısıtlı olacağı da belirtildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
KOBİ'lere ilave 2.5 milyar lira kredi sağlanacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN