Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'ten son dakika zammı açıklaması

Başbakan Yardımcısı zammıyla ilgili açıklamada bulundu.

Giriş Tarihi: 2.10.2017 08:52 Güncelleme Tarihi: 2.10.2017 16:58 ABONE OL
Mehmet Şimşek'ten son dakika MTV zammı açıklaması

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, sabah saatlerinde katıldığı bir televizyon programında söylediği ve sosyal medyada gündem olan "Yüzde 40 MTV zammı 2018'de yeni alınacak sıfır arabalar için geçerli" sözlerini düzeltti. Şimşek zammın herkes için geçerli olduğunu söyledi.

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek katıldığı programda MTV zammıyla ilgili açıklamada bulundu. Şimşek şöyle konuştu:

"MTV konusunda yanlış bilinen bir şey var. MTV, tamamen 2018'in başından itibaren alınacak sıfır araçlardan alınacak. Şu an aracı olanlar, normal şartlardaki artışlarla vergisini ödeyecek. Ticari taşıtları ilgilendirmiyor. 2018 yılında satın alınacak ikinci araçlarda MTV zammı söz konusu değil. Mevcut 21 milyon araç yüzde 40 vergiden etkilenmeyecek."

Şimşek, MTV zammının bugün Bakanlar Kurulu'nda konuşulacağını söyledi.

SONRA DÜZELTTİ

Ancak Şimşek, bu sözlerin gündem olmasının ardından programın ikinci bölümünde bir düzeltme yaptı. Şimşek, kanunu yanlış hatırladığını belirterek "Giden kanun benim söylediğimden farklı, onu da düzelteyim. 2018'den itibaren alınan araçlarda bir de değerine göre artış olacak. Yüzde 40'lık artış mevcut araçları kapsıyor" dedi.

PİYASADAKİ ARABALAR ETKİLENMEYECEK

Şimşek, MTV zammını kimlerin ödeyeceğini çok net bir şekilde anlattı. Bakan Şimşek'in açıklamalarına göre; şu an piyasadaki hiçbir arabanın bu zamdan etkilenmeyeceğini söyledi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mehmet Şimşek'ten son dakika MTV zammı açıklaması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN