Türkiye'nin en iyi haber sitesi

yeni bir sıçramanın eşiğinde

’ın Vizyoner Zirvesi’nde konuşan Albayrak, ’nin üst gelir grubuna çıkmak için çalıştığını belirterek, “Stratejik sıçramanın eşiğindeyiz” dedi

Giriş Tarihi: 12.10.2017
Türkiye yeni bir sıçramanın eşiğinde
Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği'nin () düzenlediği Vizyoner Sektörler Zirvesi 2017'de konuşan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, 'nin yeni bir stratejik sıçramanın eşiğinde olduğunu belirterek, "İkinci fazın arifesindeyiz. Üst gelir grubuna geçmek için çalışıyoruz" dedi.

MADENE YENİ MODEL
IMF'nin önceki gün Türkiye'nin büyüme rakamlarını revize ettiğini hatırlatan Albayrak, Türkiye'nin yeni stratejisinin üst gelir grubuna geçmek olduğunu ve bunun için de yapısal reformların gerçekleştirilmeye başlandığını söyledi. Yenilenebilir Enerji Kaynak Alanları (YEKA) projesinin inovasyon ve Ar-Ge'ye örnek olduğunu belirten Albayrak, "Artık bir taşla 3 değil 5 kuş vurmalıyız" dedi. Madenler için de bir çalışma yaptıklarını anlatan Bakan Albayrak, "Maden sahalarında yarı mamul ve nihai mamül üretecek fabrikaların kurulması şartıyla yeni bir modeli yakında hayata geçireceğiz. Bugün ham kromu bizden alıp, işleyip, bize 10 katına satıyorlar. Yok öyle..." diye konuştu. Hükümet olarak yerli üretimi destekleyecek yeni bir altyapıyı da hayata geçireceklerini hatırlatan Albayrak, bu altyapı için gerekli olan kalifiye eleman ihtiyacını da kurdukları mesleki eğitim liseleriyle karşılayacaklarını belirtti. Albayrak, bu liselerin iş dünyasının ihtiyacına da cevap vereceğini kaydetti.

ALTAY İHALESİ İÇİN TEKLİF BEKLİYORUZ
Toplantıya katılan Savunma Sanayi Müsteşarı İsmail Demir, Altay'ın seri üretimi için açılacak ihaleye teklifleri beklediklerini belirtti. MÜSİAD Başkanı Abdurrahman Kaan da konuşmasında, Türkiye'nin siyasetiyle, diplomasisiyle, bürokrasisiyle, sermaye yapısı ve stokuyla, sınıfsal değişimiyle, sektörel gelişmeleriyle dönüştüğünü belirterek, "Türkiye çoğu noktada dönüşümü başlatan kilit oluyor" dedi. İstanbul Ticaret Odası Başkanı İbrahim Çağlar, yeni Türkiye'nin yenilik ve teknolojinin dönüşen dünyasında kararlı adımlarla yürüdüğünü söyledi. "Niçin Dönüşüm" başlıklı oturumda konuşan THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı ise Hindistan ve Çin pazarına girmek için yeni iş ortaklıkları yapılabileceği mesajını verdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türkiye yeni bir sıçramanın eşiğinde
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN