HalkBank

Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Oyunu bozmaya devam edeceğiz

ekonomisi için kriz ve kaos senaryolarının hazırlandığını belirten Başbakan Yıldırım, “80 milyon vatandaşımız rahat olsun, 2017’de oyunu bozduk, yine bozacağız” dedi

Giriş Tarihi: 15.11.2017
Oyunu bozmaya devam edeceğiz

Başbakan Binali Yıldırım, 15 Temmuz'daki darbe girişimi ile hedefledikleri kaos planını gerçekleştiremeyenlerin, hiç zaman kaybetmeden harekete geçtiklerini ve Türkiye ekonomisi üzerinde istikrarı bozmak için algı operasyonları başlattıklarını söyledi.
Yıldırım, AK Parti'nin dünkü TBMM'deki grup toplantısında "2018 kaos, ekonomik kriz senaryosunu devreye sokmaya çalışıyorlar" dedi. Darbe girişiminden hemen sonra değerlendirme kuruluşlarının, sözleşmiş gibi art arda Türkiye'nin notunu düşürdüklerini ve "yatırım yapılamaz ülke" diye ilan ettiklerini anımsatan Yıldırım, bunun ardından döviz ve Türk Lirası üzerinde dalgalanmanın başladığını kaydetti. Yıldırım, buradan bir sonuç alamayan kriz tacirlerinin, bu sefer 2017'nin, Türk ekonomisi için kötü bir yıl olacağı yönünde söylentilerini ve faaliyetlerini devreye soktuklarını ifade etti.
Yıldırım, şöyle konuştu: "Türkiye'de artık yatırım yapılamaz, büyümesini sürdüremez, ekonomik kriz olur, firmalar batar gibi algı operasyonlarına hız verildi. İlk 9 ayda böyle demelerine rağmen Türkiye'ye giren yabancı sermaye miktarı, yatırım için gelen miktar 8 milyar doları buldu. Finans piyasasında günlük hareketleri saymazsak yılbaşından bu yana 13 milyar dolar finans piyasasına para girdi. Ne söylerse söylesinler, Türkiye ekonomisi güçlüdür, büyümeye, kalkınmaya, iş ve aş üretmeye devam edecek."
Türkiye'nin notunu, büyüme tahminini düşüren kuruluşların art arda tekrar tahminlere başladıklalarını da belirten Yıldırım, "Üç kez, Türkiye'nin büyüme oranını revize ettiler. Şimdi de 2018 için kaos, ekonomik kriz senaryosunu tedavüle sokmaya çalışıyorlar. İş alemimiz, 80 milyon vatandaşımız rahat olsun. Nasıl ki 2017'de oyunu bozduk, büyüme rekoru kırdıksa 2018 için de gerekli tedbirlerimizi aldık, alıyoruz. Hedefimiz 2018'de enflasyonla mücadele. Hangi hileye başvururlarsa vursunlar ülkemiz üzerinde oynanan oyunları bozmaya devam edeceğiz" şeklinde konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Oyunu bozmaya devam edeceğiz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN