Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bakan Albayrak'tan mesajı!

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, "Fedakarlık üzerine bir hayat kuran madenci kardeşlerimizin emeklerine sahip çıkmak ve onu yüceltmek biz karar vericilerin en büyük sorumluluğudur" ifadesini kullandı

Giriş Tarihi: 4.12.2017 12:22 Güncelleme Tarihi: 4.12.2017 12:35
Bakan Albayrak'tan Dünya Madenciler Günü mesajı!

Albayrak, 4 Aralık Dünya Madenciler Günü dolayısıyla yazılı açıklama yaptı.

Kalkınma ve gelişmenin temel dinamiği olan enerji ve tabii kaynaklara duyulan ihtiyacın her geçen gün daha da arttığına dikkati çeken Albayrak, bu kaynakların en doğru biçimde ekonomiye kazandırılması için atılan her adımın, güçlü ve müreffeh bir ülkenin de en büyük teminatı olduğunu kaydetti.

Albayrak, Türkiye'nin köklü bir madencilik kültürüne sahip olmasına rağmen, sektörün ekonomideki payının dünyadaki örnekleri ile karşılaştırıldığında hak ettiği değerinin oldukça altında kaldığını aktardı.

"MADENCİ KARDEŞLERİMİZİN EMEKLERİNE SAHİP ÇIKMAK VE ONU YÜCELTMEK BİZ KARAR VERİCİLERİN EN BÜYÜK SORUMLULUĞU"

Üretimden nihai ürün aşamasına kadar, madenciliğin daha fazla katma değer sağlayan bir sektör haline gelmesi için insan ve teknoloji odaklı, şeffaf ve açık bir yönetim tarzı ile yeni bir dönemi başlattıklarını anımsatan Bakan Albayrak, şu ifadeleri kullandı:

"Madenci kardeşlerimizin emeklerinin yurt içinde ileri teknoloji imkanları ile işlenerek değere dönüştürülmesi için gereken her türlü düzenlemeyi hayata geçirdik. Fedakarlık üzerine bir hayat kuran madenci kardeşlerimizin emeklerine sahip çıkmak ve onu yüceltmek biz karar vericilerin en büyük sorumluluğudur. Bu nedenle, en önem verdiğimiz konuların başında güvenli madenciliğin tesisi geliyor. Güvenli ve sağlıklı bir çalışma ortamının oluşturulması için iş sağlığı ve güvenliği uygulamalarında sıfır tolerans uygulayacağız. 'İnsan merkezli' politikalarımızın özünü oluşturan bu konuda hiçbir kişi veya kuruma en ufak bir taviz ya da tereddüt gösterilmeyecektir. Yerin metrelerce altında dayanışma, birlik ve beraberliğin en anlamlı örneğini gösteren madenci kardeşlerimizin, Türkiye'nin bugünlere gelmesinde büyük emekleri vardır. Bugün vesilesiyle, ülkemizin aydınlık geleceği için alın teri döken bütün madencilerimizin Dünya Madenciler Gününü kutluyor, hayatını kaybeden maden şehitlerimizi rahmet ve minnetle yad ediyorum."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bakan Albayrak'tan Dünya Madenciler Günü mesajı!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN