HalkBank

Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’deki dava evlere şenlik

Giriş Tarihi: 8.12.2017
ABD’deki dava evlere şenlik
ABD'de "evlere şenlik" bir dava olduğunu belirterek Sarraf operasyonuna vurgu yapan Başbakan Binali Yıldırım, davanın aktörünün sanıkken, mahkemeye gelmeden tanığa dönüştüğünü söyledi. Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) Yüksek İstişare Konseyi Toplantısı'nda konuşan Başbakan Yıldırım, "Adam açıkça diyor ki 'Bana söylediler ki yalan söylersen ceza almaktan kurtarırsın.' Şimdi ABD'deki bu adalet oluyor, bize gelince 'Nerede hukuk devleti?' Bu çifte standardı artık Türk milleti yemiyor" diye konuştu. Türkiye'nin son 15 yılda yaşanan bütün bu zorlukların üstesinden geldiğine dikkat çekerek, "Birlikte başardık. Türkiye özel sektörün dinamiğiyle, gücüyle kalkınan, büyüyen bir ülke. Özel sektörün gücü Türkiye'nin lokomotif gücüdür" dedi.

BÜYÜMEYE DEVAM
Türkiye'nin ilk çeyrekte yüzde 5.2, ikinci çeyrekte ise yüzde 5.1 büyüdüğünü hatırlatan Başbakan Binali Yıldırım, "Üçüncü çeyrekte büyüme iki haneli olursa şaşırmayın diyorum ama yıl sonu itibarıyla da ülkemiz yüzde 5 ile 7 arasında bir büyümeyi gerçekleştirecek" diye konuştu. Yıldırım, önümüzdeki 3 yıl içinde iş yapma kolaylığı bakımından Türkiye'yi ilk 20 ülke arasına sokmayı hedeflediklerini söyledi.

ZORLUKLARA ANTRENMANLIYIZ
TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Erol Bilecik, Türkiye'nin zorluklara antrenmanlı olduğunu vurgulayarak, "Böyle dönemlerde özellikle iş insanlarının umutlu olmak için şartların iyileşmesi gibi bir lüksü yok. Bu toprakların insanının her türlü zorluğun üstesinden gelecek gücü vardır. Çünkü bu ülke, dört bir köşesinde güzel yürekli ve cesur insanların yaşadığı bir vatandır" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
ABD’deki dava evlere şenlik
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN