Türkiye'nin en iyi haber sitesi

geliyor

Piyasalar, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın açıklayacağı 'ı bekliyor. Yarın açıklanacak 'yi stratejist A Para'da değerlendirdi.

Giriş Tarihi: 19.9.2018 10:04 Güncelleme Tarihi: 19.9.2018 12:09 ABONE OL

Cüneyt Paksoy, "Yurtdışı piyasalardaki ticaret savaşlarına yönelik gelişmeler piyasaları şimdilik sınırlı da olsa, önümüzdeki dönemde daha agresif bir şekilde domine edecek. Orta Vadeli Program, özellikle Merkez Bankası'nın kararından sonra çok önemli bir manevra alanı verdi kabineye, OVP'den gelecek sonuçlara göre fiyatlamalar netleşecektir. Enflasyona paralel büyüme patikasının enflasyonla mücadeleye paralel olduğu duyulursa, yapısal reformlar kararlılıkla önemli adımlarla desteklenirse dolar/TL'nin aşağıya inmesi mümkün" dedi.

BAKAN BERAT ALBAYRAK'TAN OVP ÖNCESİ KRİTİK TOPLANTILAR

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak perşembe günü açıklanacak Orta Vadeli Program öncesi önemli toplantılar gerçekleştirdi. Türk Sanayicileri ve İşinsanları Derneği (TÜSİAD), DEİK ve MÜSİAD yönetimleri ile buluştu.

TÜSİAD ZİYARET ETTİ

Dernekten yapılan açıklamaya göre,TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Erol Bilecik başkanlığındaki TÜSİAD heyeti, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ı İstanbul'da ziyaret etti. Görüşmede, Türkiye ekonomisinin içinden geçmekte olduğu zorlu dönemde, kısa vadede alınabilecek tedbirler ile orta-uzun vadeli hedef ve politikalar konusunda görüş alışverişinde bulunulduğu bildirildi.

BAKAN ALBAYRAK SOSYAL MEDYA HESABINDAN PAYLAŞTI

Twitter hesabından konuyla ilgili paylaşımda bulunan Bakan Albayrak "Perşembe günü yapacağımız OVP Lansmanımız öncesi, DEİK, TÜSİAD ve MÜSİAD Yönetimleri ile ekonomi politikalarımıza ilişkin oldukça verimli toplantılar gerçekleştirdik." ifadelerini kullandı.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Orta Vadeli Program geliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN