HalkBank

Türkiye'nin en iyi haber sitesi

bonkörleri indirimde cimri oldu! İşte olan ve olması gereken fiyatlar...

, Ağustos ayında tarihinin en büyük ekonomik saldırısına maruz kaldı. Gelişen süreçte fırsatçılar doları bahane ederek yaptılar. Sabah Gazetesi Yazarı ve Takvim Gazetesi Ekonomi Müdürü de A Haber canlı yayınında 'dolar düştü ama fiyatlar neden düşmedi' sorusuna yanıt verdi.

Giriş Tarihi: 9.11.2018 16:46 Güncelleme Tarihi: 9.11.2018 16:58

A Haber'e konuşan Faruk Erdem, "Doları bahane ederek zam yapanlar, aynı gerekçeyle zamları geri almıyorlar. Çünkü tatlı kar hoşlarına gidiyor. Ağustos'ta kura bir saldırı oldu. şimdi dolar 5,45'lerde - 5'lere yaklaştı. O günden bugüne yüzde 35'lik bir düşüş oldu." dedi.

TÜKETİCİ OLARAK BUNLARI İYİ DENETLEMEMİZ LAZIM

Erdem, "Örneğin, Dolar 4,60 TL iken, salça fiyatı 5,50 kuruş. Eylül ayına gelince, salçanın fiyatı 12.50 kuruş oluyor. Yani yüzde 100'e yakın bir artış. Biz de diyoruz ki, dolar düştü. Bu fiyatı da geri düşürün. Bizim de tüketici olarak bunları iyi denetlememiz lazım, yani bunlar nasıl fiyat alışkanlarını değiştirdiyse biz de alışveriş alışkanlarını değiştirmeliyiz. Bilinçli bir şekilde alışveriş yapmalı ve bunları gerekli yerlere şikayet etmeliyiz." açıklamasında bulundu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Zam bonkörleri indirimde cimri oldu! İşte olan ve olması gereken fiyatlar...
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN