Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bakanlıktan açıklaması! WhatsApp geldi mi?

haberi... Bugün öğle saatlerinde dünya genelinde başta olmak üzere, Facebook ve Instagram'a erişim sorunu yaşandı. Bu sorun sonrası kullanıcılar internet üzerinden söz konusu platformlarının ne zaman erişime açılacağı konusunu sıkça araştırdı ve saat 16.00 itibarıyla erişim sorunu ortadan kalkarak uygulama eski haline geldi. Konuyla ilgili Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan da son dakika açıklamasında bulundu. Sayan, "Whatsapp, Facebook ve Instagram servislerinde dünya genelinde yaşanan erişim sorunu Türkiye'deki kullanıcıları da etkiledi. Operatörlerimizden kaynaklı bir sorun bulunmuyor. Bu aksaklıklar yerli yazılımların kullanımının ne denli önemli olduğunun en büyük göstergesi" dedi.

Giriş Tarihi: 14.4.2019 16:29 Güncelleme Tarihi: 14.4.2019 17:40
Bakanlıktan son dakika WhatsApp açıklaması! WhatsApp geldi mi?

Dünya genelinde WhatsApp'a erişim sorunu yaşandı. Bireyler WhatsApp geldi mi? WhatsApp düzeldi mi şeklindeki soruları son dakika olarak sıkça araştırırken, Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan da konuyla ilgili açıklamalarda bulundu. Sayan, Whatsapp, Facebook ve Instagram sosyal medya servislerinde dünya genelinde yaşanan erişim sorunu yaşandığını belirterek, "Sorun Türkiye'deki kullanıcıları da etkiledi. Operatörlerimizden kaynaklı bir sorun bulunmuyor." dedi.

OPERATÖRLERİMİZDEN KAYNAKLI BİR SORUN BULUNMUYOR

Sayan, AA muhabirine, sosyal medya platformları Whatsapp, Facebook ve Instagram'da yaşanan erişim sorununa ilişkin değerlendirmede bulundu. Söz konusu platformlarda dünya genelinde erişim sorunu olduğunu ve bu sorunun Türkiye'deki kullanıcıları da etkilediğini vurgulayan Sayan, "Operatörlerimizden kaynaklı bir sorun bulunmuyor. Bu aksaklıklar yerli yazılımların kullanımının ne denli önemli olduğunun en büyük göstergesi." diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bakanlıktan son dakika WhatsApp açıklaması! WhatsApp geldi mi?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN