Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’de personele 5 bin TL’lik ödeme

Giriş Tarihi: 16.4.2019
THY’de personele 5 bin TL’lik ödeme
Türk Hava Yolları (THY) ve Türkiye Sivil Havacılık Sendikası (Havaİş) arasındaki 26'ncı dönem Toplu İş Sözleşmesi (TİS) anlaşmayla sonuçlandı. 22 bin 363 çalışanı ilgilendiren 3 yıl süreli anlaşma çerçevesinde çalışanların maaşlarına bu yılın ilk 6 ayı için enflasyon+yüzde 2, ikinci 6 ayı için ise enflasyon+yüzde 1.5 oranında zam yapılacak. 2020'nin ilk 6 ayı için enflasyon+yüzde 2, ikinci 6 ayı için enflasyon+ yüzde 1.5, 2021'in ilk ve ikinci dönemleri için enflasyon+yüzde 1 oranlarında zam alacak personele imza parası olarak bir defaya mahsus olmak üzere 5 bin TL ödeme yapılacak.

BAŞARI MÜŞTEREKTİR
THY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı İlker Aycı, "Seneyi çok iyi kapatan bir şirketin çalışanlarının verdiği desteği unutmayacağız. Başarı tek bir kişiye ait değil müşterek bir başarıdır" dedi. Dünyanın en büyük havalimanına dünyanın en büyük havacılık taşınmasını 32 saat gibi rekor sürede gerçekleştirdiklerinin altını çizen İlker Aycı, şunları söyledi:
"Çalışma barışı adına güzel bir anlaşmayı geride bıraktık. Şu anda yeni havalimanımızdaki operasyonumuza odaklandık. Her geçen gün operasyonumuzu daha da mükemmele taşımak, performansımızı daha da yukarı taşımak için mücadele etmeye devam edeceğiz. Tüm ekip olarak dört elle operasyonumuza sarılmış durumdayız. Odaklandığımız ana noktalar; zamanında kalkış performansımızı arttırmak, çalışanlarımızın emeği ve desteğiyle birlikte yolcularımıza en konforlu, en hızlı, en emniyetli şekilde yolculuklarını yapmalarını sağlamak. Dünyanın en büyük havalimanındaki operasyonumuzu mükemmel bir hale getirmek için elimizden geleni yapacağız" diye konuştu.
Hava İş Genel Başkanı Ali Kemal Tatlıbal ise, Türk-İş'e bağlı sendikalar arasında en yüksek kazançlı TİS'e imza attıklarına dikkat çekerek, "Üyelerimizin hak ve menfaatlerinin korunup geliştirilmesi bizim asli vazifemiz. Toplu İş Sözleşmemizin tüm taraflara hayırlı olmasını diliyoruz" ifadesini kullandı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
THY’de personele 5 bin TL’lik ödeme
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN