Türkiye'nin en iyi haber sitesi

maaşı yatan iller 14 Mayıs Salı! Evde bakım maaş desteği sorgulama e-devlet sayfası 2019

Mayıs ayının ortasına gelmemizle birlikte vatandaşlar maaşı yatan illeri araştırmay başladılar. Evde bakım maaşlarının hangi illerde yattığı netleşti. 14 Mayıs 2019 tarihi itibariyle , , , , , olmak üzere birçok ilde hesaplara yattı! Merak eden vatandaşların sorgulama nasıl yapılır? ve Evde bakım maaşı hangi illerde yattı? sorularının yanıtlarını derledik. Haberimizden evde bakım maaşı takibi ile ilgili tüm detaylara ulaşabilirsiniz.

Giriş Tarihi: 14.5.2019 10:11 Güncelleme Tarihi: 14.5.2019 10:17
Evde bakım maaşı yatan iller 14 Mayıs Salı! Evde bakım maaş desteği sorgulama e-devlet sayfası 2019

Her ay olduğu gibi Mayıs ayında da evde bakım için destek alan vatandaşlar evde bakım maaşı sorgulama ekranı ve maaşların hangi illerde yattığına dair araştırmalar yapıyor. Belli bir oranda engele sahip olan vatandaşlar engellilik oranına göre engelli aylığından faydalanıyor. Evde bakım maaşı almak isteyen bireyler Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü'nden aldıkları sevk ile sağlık kurulu raporu vermeye yetkili hastanelere gidiyorlar. Peki, evde bakım maaşı alanlar için hangi illerde maaşlar yattı?

EVDE BAKIM MAAŞI YATAN İLLER! MAAŞ SORGULAMA

Evde bakım aylığı takibi: Engelli aylığından yararlanmak isteyen kişiler Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü'nden aldıkları sevk ile sağlık kurulu raporu vermeye yetkili hastanelere gidiyorlar. Raporda belirlenen engellilik oranı sonrası muhtaçlık değerlendirmesi yapılıyor. Peki evde bakım aylığının takibi nasıl yapılıyor? işte detaylar...

ARKADAŞINA GÖNDER
Evde bakım maaşı yatan iller 14 Mayıs Salı! Evde bakım maaş desteği sorgulama e-devlet sayfası 2019
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN