Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İstanbullulara 4 müjde birden

Giriş Tarihi: 16.5.2019
İstanbullulara 4 müjde birden
İstanbul ?Büyükşehir Belediye (İBB) Meclisi'nin mayıs ayı ikinci toplantısı Saraçhane'deki yerleşkede yapıldı. İBB Başkanvekili Göksel Gümüşdağ'ın başkanlığında toplanan mecliste, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı ile Ramazan Bayramı boyunca kentteki toplu ulaşım hizmetinin ücretsiz verilmesi kararı oy birliğiyle kabul edildi. 19 Mayıs'ta gün boyunca, Ramazan Bayramı'nda ise 4 Haziran saat 06.00'dan, 6 Haziran saat 23.59'a kadar İstanbulkart ücret entegrasyonuna dahil İETT, özel halk otobüsleri, metro, hafif metro, tramvay ve füniküler, metrobüs, nostaljik tramvaylar, tünel, şehir hatları vapurları, özel deniz toplu ulaşım ve teleferik ücretsiz olacak.
Ayrıca AK Parti Grubu'nun teklifiyle aylık öğrenci akbilinin 85 TL'den 40 TL'ye düşürülmesi de oy birliğiyle kabul edildi.
Mecliste alınan bir diğer karara göre ise 15-16 Haziran'daki Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS), 25-26 Mayıs'taki Açık Öğretim Fakültesi Sınavı (AÖF), 1 Haziran'da yapılacak Liseye Geçiş Sınavı (LGS) ve 14-20-21 ve 28 Temmuz'da gerçekleştirilecek Kamu Personeli Seçme Sınavına (KPSS) gireceklere toplu ulaşım araçları ücretsiz olacak. Sınava gireceklerin sınav girişi belgelerini ya da görevli belgelerini ibraz etmeleri yeterli olacak.

SUDA YÜZDE 46 İNDİRİM
AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım'ın vaatleri arasında yer alan suda indirim, Grup Başkanvekili Mehmet Tevfik Göksu imzasıyla teklif haline getirilerek meclis gündemine taşındı. Oy birliğiyle onaylanan karara göre, konutlarda yüzde 46'ya varan, iş yerlerinde ise yüzde 10 indirim sağlanacak. Hanede tüketilen her 2,5 metreküp suyun 0,5 metreküpü 'İnsani Su Hakkı' kapsamında ücretsiz verilecek.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İstanbullulara 4 müjde birden
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN