Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başvuru onay mesajını bekleyin ’ye koşmayın

Giriş Tarihi: 13.4.2020 ABONE OL
Başvuru onay mesajını bekleyin ATM’ye koşmayın
Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank'ın geliri 5 bin liranın altındaki vatandaşlara 6 ay geri ödemesiz, 10 bin liraya kadar temel ihtiyaç destek kredisi ödemeleri başladı. Yoğun ilgi gören krediye başvurular 4 milyon 200 bine ulaştı. Bankalar, kredi başvurusu sonuçlarını SMS'le bildirirken, bildirim gelmeyenlerin ATM'lere gitmemesi uyarısında bulundu. SMS ile telefonlara gelen mesajı alanlar kredilerini kullanabilecek. Kredi kullanma işlemi tamamlandıktan sonra ATM'lerden para çekilebilecek. Ancak mesaj gelmeden şube ya da ATM'lere giderek yığılmalara neden olmak sağlık açısından büyük risk teşkil ediyor. Bankaya giderek herhangi bir işlem yapmaya gerek kalmıyor.

BİR EVDEN BİR KİŞİ ALABİLECEK
1 Nisan'da başlayan 5, 7.5 ve 10 bin liralık düşük faizli kredi kampanyasında hane halkından sadece bir kişiye kredi verilecek. Üç bankaya aynı anda başvuru yapanlar sadece birinden alabilecek. Üç tutardaki kredi ilk 6 ay geri ödeme olmayacak. 10 bin liralık kredi için 6 aylık sürenin sonunda 30 ay boyunca 376 lira, 7 bin 500 lira için 282 lira, 5 bin lira için de 188 lira ödenecek.

TAHSİS ÜCRETİNDE SINIR 50 LİRA
Temel ihtiyaç kredisinde faiz oranı yüzde 0.49 olarak belirlenirken, tahsis ücreti olarak en fazla 50 lira alınacak. Ziraat Bankası'na başvuruda kimlik numarası, cep telefonu numarası, talep edilen kredi tutarı, taksit ödeme gün başlangıcı, hane halkı gelir bilgisi, medeni durum ve bakmakla yükümlü çocuk sayısı yer alıyor. Halkbank da kimlik numarası, doğum tarihi ve cep telefonu bilgisi istiyor. Vakıfbank'tan kredi kullanmak isteyenler ise aralarında birer boşluk bırakarak DESTEK TCKN ve HANEGELIRI yazıp 5724'e SMS attığında krediye olumlu ya da olumsuz dönüş hemen gerçekleşiyor.

ARKADAŞINA GÖNDER
Başvuru onay mesajını bekleyin ATM’ye koşmayın
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
SON DAKİKA