Memur-sen’den ‘Boykot’ Çağrısı

Giriş Tarihi: 2.7.2015 19:08 Güncelleme Tarihi: 2.7.2015 23:52
Elazığ Memur-sen’den ‘Boykot’ Çağrısı
Doğu Türkistan’daki Çin zulmüne ‘Dur’ demek, zulmü kınamak için Memur-Sen tarafından ‘Boykot’ çağrısı yapıldı.
Elazığ Öğretmen Evi önünde gerçekleştirilen eyleme Memur-Sen Elazığ İl Başkanı İbrahim Bahşi ile birlikte sendika temsilcileri, üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Burada açıklama yapan Memur-Sen Elazığ İl Başkanı İbrahim Bahşi, Çin’de yaşanan zulmü kınadıklarını ve bu zulme dur demeyi Çin malı ürünleri alamamakla boykot ederek başlanması gerektiğini söyledi. Müslüman Uygur Türkleri’nin 257 yıldır Doğu Türkistan’da Çin’e direndiklerini ifade eden İbrahim Bahşi, “Müslüman Uygur Türkleri bu kutsal mücadelesini Doğu Türkistan hür ve bağımsız olana ve bu topraklarda ilahi kelimetullah cari olana kadar sürdürmeye azimli ve kararlıdır. 15 gündür Çinli faşist askerler bölgeyi tamamen kuşatma altına aldı. Yüreğimiz yaralı gönül rahatlığıyla iftar edemiyoruz. Türkistan’da oruç tutmak da yasak. Başörtülü kadınlar taciz ediliyor. Keyfi bir şekilde gözaltına alınıyorlar. Kur’an eğitimi engelleniyor, 500 bin civarında çocuk zorla ideolojik eğitimlere tabi tutuluyor” diye konuştu.
Bir çağrılarının da insanlığa olduğunu söyleyen Bahşi, “Bu zulme ‘Dur’ demek için tüm vicdan sahiplerini ayağa kalkmaya Çin zulmü son bulana kadar bir daha oturmamaya davet ediyoruz. Bugün Çeçenistan’ın Ruslar’dan gördüğü zulmü, Doğu Türkistanlılar da Çinlilerden görmektedir. Dünya ise bu zulme göz yummaktadır. Doğu Türkistan meselesi sadece Uygurluların bir sorunu olarak görülmemeli ve vicdan sahibi insanlar bu meseleyi sahiplenmelidir. Doğu Türkistan’daki vahşet, alçaklık ve soykırımı protesto etmek için ‘Boykot’ çağrısı yapıyoruz. Haydi ilk önce boykot ile başlayalım. Çin mallarına yönelik kapsamlı bir boykotla yaşananların hesabını sormaya başlayalım. Çin malına hayır diyerek tepkimizi gösterelim” dedi.
Bahşi’nin konuşmasının ardından İmam Efendi Camii imam hatibi Hasan Fırat tarafından yaptırılan duayla protesto eylemi sona erdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Elazığ Memur-sen’den ‘Boykot’ Çağrısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN