Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ağa, 5 milyar dolarlık fonu yatırıma getiriyor

Ekim ayında Dubai'de Maslak 1453 projesini tanıtan Ali Ağaoğlu, bu kez de Körfez'de ofis açtı. Ağaoğlu "Dubaili bir fonu 5 milyar dolarlık pay ayırması için ikna ettik. Devamı gelecek" dedi

Giriş Tarihi: 4.3.2013
Mütetekabiliyet yasası sonrası Körfez'de kendi ofisini açan ilk inşaat şirketi olan Ağaoğlu Grubu Başkanı Ali Ağaoğlu, yatırımın meyvelerini almaya başladı. Dubai'de fonlarla görüşen Ağaoğlu, Çin ve Dubai ortaklığındaki şirketin Türkiye için ilk etapta 5 milyar dolarlık bütçe ayırması için ikna etti. Ofis açılışı için Dubai'ye giden Ağaoğlu, birçok uluslararası yatırımcının kendisiyle görüşmek için geldiğini söyledi. Ağaoğlu, "Çin ve Dubai Kraliyet ailesinin ortaklığı olan yatırım fonu Türkiye'ye ilk etapta 5 milyar dolar, uzun vadede ise 15 milyar dolarlık fon ayırdı. Biz de Ataşehir finans merkezi ve Bodrum projelerimizde birlikte yatırım yapmak için görüşmeler yaptık" dedi. Fonun yatırımlarının önümüzdeki günlerde yapılacak görüşmelerle resmiyet kazanacağını belirten Ağaoğlu "Bu fonlar başka sektörleri de kolluyor. Fonların gelmesine aracıl olacağız" dedi. Satış ofisinin Türkiye ile Körfez ülkeleri arasında köprü olacağını dile getiren Ağaoğlu, "Amacımız 300-500 daire satmak değil. Fahri büyükelçilik yapacağız" dedi. Amaçlarının Türkiye'nin tanıtımı yapmak olduğunu söyleyen Ağaoğlu, "Yabancılar Londra'dan daire aldım diyor, şu firmadan aldım demiyor. Biz İstanbul'dan daire aldım dedirteceğiz" dedi.

Ana hedef Körfez
Ali Ağaoğlu, Türkiye'nin son dönemlerde yıldızı parlayan 5 ülke içinde yer aldığının altını çizerek, "Siyasi istikrar sağlandı. Birçok fırsatı barındırıyor. Artık önümüzü Körfez'e döndük. Zaten mütekabiliyetle birlikte bölgenin Türkiye'ye ilgisi de arttı" diye konuştu.

400 milyonluk satış
Ali Ağaoğlu, Mütekabiliyet yasasıyla Maslak 1453, My Europe ve My Towerland projelerinden yabancılara bin 300 daire satarak 400 milyon doları Türkiye'nin kasasına koyduklarını söyledi. Ağaoğlu, "5 kuleyi de blok olarak Körfez'e satacağız. 300 milyon dolar bekliyoruz" dedi.

Fransa'ya çıkarma
Uluslararası arenaya çıkmak için yeni yapılanmaya gittiklerini belirten Ali Ağaoğlu, Fitch ile reyting için görüşmelere başladıklarını aktardı. Finans merkezi için 2A notu beklediklerini vurgulayan Ağaoğlu,yeni açılımı ise Cannes'da yapılacak MIPIM fuarında yapacaklarını söyledi.BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ağa, 5 milyar dolarlık fonu yatırıma getiriyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN