Türkiye'nin en iyi haber sitesi

TOKİ'nin okulları bini aştı

Giriş Tarihi: 13.9.2013

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nın okul yatırımları hız kazandı. İdare, 77 yeni okul inşa ederek, toplamda bini aşacak

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) ülke genelinde nitelikli konut ihtiyacına yönelik çalışmaların yanı sıra, kamu hizmetlerinin altyapısının geliştirilmesi yönünde uygulamalarını da sürdürüyor. TOKİ inşa ettiği 21 bin 24 derslikli 935 okulu Milli Eğitim Bakanlığı'nın hizmetine sundu. İdarenin Batman, Ordu, Konya, Bingöl, Artvin, Hakkâri, Adana, Edirne ve Iğdır'da inşa edeceği okullar da ihale aşamasına getirildi. İhale, proje ve planlama aşamasındaki toplam 77 okulla birlikte TOKİ okullarının sayısı 1000'i aştı.

BEŞ YILDI ZLI YURT
İdare, Milli Eğitim Bakanlığı ile yaptığı protokoller ya da inşa ettiği konut uygulamaları kapsamında okul ihaleleri yoluyla eğitimin altyapısını güçlendiriyor. Ayrıca üniversitelerle imzalanan protokoller çerçevesinde modern kampuslar yapan idare, Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (YURTKUR) ile işbirliği içerisinde de beş yıldızlı yurtlar inşa ediyor.

960 SPOR SALONU İNŞA EDİLDİ
935 okul inşa ederek Milli Eğitim'in hizmetine sunan TOKİ, öğrencilerin sosyal ihtiyaçlarının karşılanabilmesi amacıyla kütüphane, spor salonu, yurt ve pansiyon gibi donatıların yapımını da sürdürüyor. İdare bu kapsamda 960 spor salonu, 48 bin 28 kapasiteli 139 yurt ve pansiyon ve 41 kütüphane inşa etti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
TOKİ'nin okulları bini aştı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN