Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Akfen metropollere odaklanacak

Giriş Tarihi: 24.1.2014

Türkiye genelinde 60 şehir oteli açmayı hedefleyen Akfen GYO Yönetim Kurulu Başkanı Süha Güçsav, "Anadolu'ya yatırım yapmayacağız. Yeni rotamız, İstanbul ve Moskova gibi metropoller olacak" dedi

Fransız Accor ile işbirliğine gittiği 2006 yılında Türkiye genelinde 60 otel açmayı ve Anadolu'daki fiyat dengesizliğini düzenlemeyi hedefleyen Akfen GYO, yeni stratejisini belirledi. Akfen GYO Yönetim Kurulu Başkanı Süha Güçsav, bundan böyle çok uygun bir fırsat çıkmadığı sürece Anadolu'daki illerde yeni otel yatırımı yapmayacaklarını söyledi. Güçsav, "Buralarda portföy büyüklüğü olarak yeterli hacme ulaştık. Yeni rotamız ağırlıklı olarak İstanbul ve Moskova gibi yüksek performans vaat eden metropoller olacak" dedi.

Karaköy'e 5 yıldızlı otel

Portföy büyüklüğü 1 milyar lirayı aşan Akfen GYO, dört yeni otelin daha yatırımına devam ediyor. Güçsav, portföyünde işletmeye açık 16 otel bulunan şirketin, önümüzdeki iki yılda işletmeye açık otel sayısını 20'ye, oda sayısını ise 3 bin 641'e yükseltmeyi hedeflediğini bildirdi. Güçsav, 2015'in ilk çeyreğinde İstanbul Karaköy'de dünyanın ilk 5 yıldızlı Novotel'ini hizmete açacaklarını belirtti.

Moskova yatırımı yolda

Güçsav, Tuzla'da 200 odalı bir Ibis Otel inşa edeceklerini söyleyerek, şunları kaydetti: "Ankara Esenboğa'da 147 odalı Ibis Otel projesinin inşaatı hızla ilerliyor. 2014 yılının ikinci çeyreğinde faaliyete geçirmeyi planlıyoruz. Moskova'nın merkezinde de 317 odalı otel yapacağız. Projenin inşaatı devam ediyor, 2015'te açılacak."

Türk inşaatçıları tercih ediyoruz
Güçsav, kur artışının Türkiye'de bir ucuzlamayı da beraberinde getirdiğini, turist sayısında önemli bir artış görülebileceğini belirtti. "Döviz kurundaki artış euroyla borçlu şirketler açısından önemli sıkıntılar oluşturabilek" diyen Güçsav, yurtdışındaki yatırımlarında Türk taşeron şirketleri tercih ettiklerini aktardı. Güçsav, "Taşeron firma tercihinde Türk şirketleri dünyanın her yerinde büyük tercih görüyor. Biz de yatırımlarımızda onları tercih ediyoruz" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Akfen metropollere odaklanacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN