Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Vali Kahraman’ın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Kutlama Mesajı

Giriş Tarihi: 7.3.2015 13:48 Güncelleme Tarihi: 8.3.2015 16:47
Vali Kahraman’ın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Kutlama Mesajı
Valisi Süleyman Kahraman 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı.
Kahraman yayımlamış olduğu mesajında şunları kaydetti; “Toplumsal yaşamın ayrılmaz bir parçası olan, fedakârlığın ve duyarlılığın sembolü olan kadınlarımız, yetiştirdikleri nesillerle geleceğimizin şekillenmesinde önemli bir rol üstlenmektedir. Kadınlarımızın tarih boyunca yaşamın her alanında gösterdikleri başarılarıyla medeniyetimizin inşasına en az erkekler kadar emeği olduğu içindir ki Kemah’ta Melikgazi’yi yad ederken Tercan’da Mama Hatun’u da yad ediyoruz. Özellikle Kurtuluş Savaşı’nda hem cephede hem de cephe gerisinde kadınlarımızın gösterdikleri cesaret ve fedakârlık takdire şayandır.
Cumhuriyetin kurulmasıyla birlikte toplumsal yaşamda yerini alan kadınlarımız bilimde, sanatta, eğitimde ve kamu yönetiminde üstün başarılar göstermiştir. Türkiye’nin kurulması ve gelişmesinde söz sahibi olmuştur. Büyük Önder Atatürk’ün dediği gibi:’’Dünyada hiçbir milletin kadını, ben Anadolu kadınından daha fazla çalıştım, milletimi kurtuluşa ve zafere götürmekte Anadolu kadını kadar gayret gösterdim diyemez.’’
Ülkemizde kadın hakları konusunda özellikle son yıllarda çeşitli yasal düzenlemeler yapılmıştır. Kadın haklarının korunması noktasında devletimiz son derece duyarlı davranmaktadır. Buna rağmen son zamanlarda basına yansıyan kadına şiddeti ve kadınların toplumsal yaşamda maruz kaldıkları sıkıntıları üzülerek görmekteyiz. Bu sıkıntıların giderilmesinde yasal düzenlemeler tek başına yetersiz kalır. Toplumda her bireyin sorumluluk sahibi olması gerekir. Kadınlarımızın iyi eğitim alması ve ekonomik özgürlüğüne kavuşması için çalışmalıyız. Çünkü kadınlar, çocuklarımızın ilk öğretmeni ve yeni nesillerin mimarıdır. Güçlü Türkiye’yi nüfusumuzun yarısını oluşturan kadınlarımızla birlikte inşa edeceğiz.
Bu duygu ve düşüncelerle 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyor, sağlıklı, mutlu ve huzur dolu günler diliyorum."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Vali Kahraman’ın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Kutlama Mesajı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN