Vali Kahraman Tüm Hemşehrilerini 18 Mart Şehitleri Anma Günü Etkinliklerine Davet Etti

Giriş Tarihi: 17.3.2015 16:38 Güncelleme Tarihi: 17.3.2015 17:09
Vali Kahraman Tüm Hemşehrilerini 18 Mart Şehitleri Anma Günü Etkinliklerine Davet Etti
18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 100’ncü yıl dönümü dolayısıyla ’da bir dizi etkinlikler düzenleneceğini belirten Erzincan Valiliği ilk olarak 18 Mart Çarşamba günü sabah saat 10.00’da Garnizon Şehitliğinde çelenk sunulacak akabinde ise Deprem ve Hava Şehitlikleri ziyaret edilecek.Ardından saat 11.00’da İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Tiyatro Salonunda ise Şehitleri Anma programı düzenleneceği de belirtildi.
Düzenlenen etkinliklerle ilgili bir açıklamada bulunan Erzincan Valisi Süleyman Kahraman, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferinin 100’üncü yıl dönümünü kutlamanın ve vatanı, milleti ve kutsal değerlerini korumak için savaşarak, bu uğurda canını vermiş aziz şehitlerimizin ‘Şehitler Günü’nün idrak edileceğini belirterek; “Fedakârlığın doruk noktasına ulaştığı bir var olma ve yok olma mücadelesi olan Çanakkale Zaferi, tarihten silinmek istenen bir milletin, bütün yokluk ve imkânsızlıklara rağmen, vatanını canı pahasına nasıl savunduğunu bütün dünyaya göstermesi bakımından tarihi bir öneme sahiptir.”
TÜM HALKIMIZI ETKİNLERE DAVET EDİYORUM
“Çanakkale’nin ruhunu iyi keşfetmek ve bu ruhu iyi kavramak gerekmektedir. Çünkü Çanakkale ruhunu her daim canlı ve zinde tutmak hem fertleri hem de ülkeyi hatırı sayılır bir konuma gerektirecektir. Genç yaşlı demeden tüm vatandaşlar tarafından Çanakkale ruhu benimsendiği zaman dosta güven, düşmana da korku salabiliriz. Bu duygu ve düşüncelerle tüm halkımızı 18 Mart Şehitleri Anma Çanakkale Deniz Zaferi’nin 100’ncü yıl dönümü etkinliklerine davet ediyorum” şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Vali Kahraman Tüm Hemşehrilerini 18 Mart Şehitleri Anma Günü Etkinliklerine Davet Etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN