Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Konseri Fırsat Bildi Hasret Giderdi

Giriş Tarihi: 20.7.2015 15:08 Güncelleme Tarihi: 20.7.2015 16:55
Konseri Fırsat Bildi Hasret Giderdi
Oltulu Ses Sanatçısı Kürşat Kayıkçıoğlu, 25 yıl sonra ilk kez geldiği memleketi Oltu’da hemşerileriyle sahne çıktığı halk konserinde buluştu.
Ramazan Bayramı münasebetiyle Darıca Oltulular Derneği tarafından Oltu’da düzenlenen halk konserinde sahne almak üzere memleketi Oltu’ya gelen ses sanatçısı Kürşat Kayıkçıoğlu, hem konser verdi hem de hemşerileriyle hasret giderdi.
25 yıl önce ailesiyle birlikte Gebze ilçesine göç eden ve aradan geçen 25 yıl içerisinde bir daha baba ocağına gelme fırsatı bulamayan Oltulu Ses Sanatçısı Kürşat Kayıkçıoğlu, Ramazan Bayramının 3. Günü Kale Meydanında gerçekleştirilen halk konserinde hemşerileriyle bir araya geldi. Hemşerilerinin sevgi gösterisi ve alkışları arasında sahneye çıkan ses sanatçısı Kayıkçıoğlu, duygulu anlar yaşadı.
Darıca Oltulular Derneği tarafından Oltu’da düzenlenen halk konserine davet edildiğinde büyük bir heyecan yaşadığını belirten Kürşat Kayıkçıoğlu, “Daveti hemen kabul ettim. 25 yıl sonra memleketime gelme fırsatını yakalamıştım. Çok mutlu oldum” dedi.
Son yıllarda seslendirdiği arabeks ve fantazi müzikle adından söz ettiren Kürşat Kayıkçıoğlu, sahne aldığı halk konserinde söylediği birbirinden güzel şarkılarla hemşerilerini adeta mest etti. Konser sonrası doğup büyüdüğü ve çocukluğunun geçtiği mahalleyi ziyaret etmeyi ihmal etmeyen Kayıkçıoğlu, çocukluk arkadaşlarıyla bir araya geldi, hasret giderdi. Eski günleri yad edip, anılarını tazelediğini dile getiren ses sanatçısı Kürşat Kayıkçıoğlu, çıktığı Oltu Kalesinden ilçeyi seyrederken oldukça duygulandığını ifade etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Konseri Fırsat Bildi Hasret Giderdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN