Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kütahyalı Yüce yine büyüledi

Kütahya Kültür ve Sanat Derneği'nin onursal üyesi ressam Hüseyin Yüce'nin 9'uncu kişisel sergisi sanatseverlerin büyük beğenisini topladı

Kütahya'nın yetiştirdiği en önemli sanatçılar arasında yer alan ve adını dünyaya duyuran naif ressam Hüseyin Yüce 9'uncu kişisel resim sergisini Kütahya Kültür ve Sanat Derneği'nde açtı. Yüce'nin son yaptığı 18 eserin sergilendiği sergi sanatseverlerin büyük beğenisini topladı. Sergide okullu ressam Kütahya Tanıtım Vakfı Başkanı Adil Özkan, Hüseyin Yüce'ye özel bir teknikle yapılan yalpı boya tablosunu hediye etti. Kendi tablosunu eline alan Yüce memnuniyetini Özkan'a teşekkür ederek dile getirdi. Kütahya Kültür ve Sanat Derneği (KÜSAD) Başkanı Bayram Yıldız, dünyaca ünlü naif ressam Hüseyin Yüce'nin derneğin onursal üyesi olduğunu söyledi.

HAYATINI RESME ADADI

Hüseyin Yüce'nin Kütahya'nın ve Türkiye'nin gurur kaynağı olduğunu kaydeden Yıldız "Hüseyin Yüce ilerlemiş yaşına ve hastalığına rağmen çalışmalarını halen sürdürmektedir. İlerleyen günlerde de hem Kütahya hem de Türkiye'nin farklı şehirlerinde sergilerini açacaktır. Bizlerde KÜSAD olarak Yüce'yi hiçbir zaman yalnız bırakmadığımız gibi bundan sonrada yalnız bırakmayacağız" dedi. Doğduğu köy Göveççi'den ayrılmayan ve halen burada resimlerini yapmaya devam eden Hüseyin Yüce, sol tarafının felçli olmasına rağmen hasta yatağında bile eline fırça alarak sanatsal çalışmalarına devam ediyor. 1999 yılında rahatsızlanan ve sol tarafı felç olan Yüce "Ben hayatımı resme adadım. Resim yapmadan yaşayamam" diyor. Tekerlekli sandalyesi ile dışarıya çıkan ve açılan sergilerin birçoğuna katılan Yüce'nin dünyanın çeşitli ülkelerinde bulunan müzelerde eserleri yer alıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kütahyalı Yüce yine büyüledi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN