Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Sosyal Yardımlaşma hızır gibi yetişti'

Kütahya Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'nın projesiyle hayvancılık yapan aile, vakfa vefa borcunu isimle ödemek istedi. Hibe ineklerden dünyaya gelen ilk yavruya, 'Hızır' adı verildi

Kütahya Simav Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) 10 yoksul aileye süt ineği ile 40 aileye saanen keçi dağıttı. Bireysel Gelir Getirici Proje ile yoksula balık yedirmek yerine tutmasını öğretmeyi hedefleyen projeyle, ailelere süt ineği ve keçi hibe yardımı yapılıyor.

KİMSEYE MUHTAÇ OLMADIK

Aynı proje kapsamında iki ay önce kendisinin de süt ineği hibesi aldığını belirten Hüsüm köyü sakinlerinden Sami Cengiz (27), projenin son derece faydalı olduğunu belirtti. cengiz, Sosyal yardımlaşma Vakfı'nın kendilerine hızır gibi yetiştiğini söyleyerek, "Beni kimseye muhtaç etmeyen Simav Kaymakamı Yüksel Ünal ve mütevelli heyet üyelerine teşekkür ediyorum" dedi. Daha önce zor şartlarda yaşadıklarını, maddi imkansızlık nedeniyle süt ineği alamadıklarını belirten aileler, kurumun uygulamasıyla ekonomik olarak da rahatladıklarını ifade ediyor. İnek sahibi Sami Cengiz'in bir çocuk annesi eşi Nazife Cengiz (24), "İneğimiz doğum yaptı. Erkek bir buzağımız oldu. Ailemize Hızır gibi yetiştiği için adını da "Hızır" koyduk. İneğimizden günlük ortalama 10 kilogram dolayında elde ettiğimiz sütün bir kısmını buzağımıza veriyor, kalan kısmını da satarak ailemizi geçindiriyoruz. Bu hizmeti veren devletimiz ve yetkililerden Allah razı olsun" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Sosyal Yardımlaşma hızır gibi yetişti'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN