Prof. Dr. Tosun’dan Başkan Kurt’a Ziyaret

Giriş Tarihi: 11.7.2015 14:58 Güncelleme Tarihi: 13.7.2015 09:04
Prof. Dr. Tosun’dan Başkan Kurt’a Ziyaret
Odunpazarı Belediye Başkanı Av. Kazım Kurt, Osmangazi Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hasan Tosun ile bir araya geldi.
Gerçekleşen görüşmede Başkan Kurt ve Tosun, Tosun’un yazdığı “Devlet Üniversiteleri: Performans Değerlendirme Finansman Modeli ve Yeniden Yapılanma” isimli kitap hakkında konuştu. Tosun, kitabın gelişmiş dünyanın üniversiteleri ile Türkiye üniversiteleri nasıl yarışır sorusuna yanıt aramak amacı ile hazırlandığını Başkan Kurt’a anlattı. Üniversitelerin bulunduğu şehirlere çağdaş değerler kazandırması yönüyle önemli katkıda bulunduklarını belirten Tosun, daha fazla toplumsal fayda sağlanması gerektiğini, gelişmiş ülke modellerine ulaşılması gerektiğini kaydetti.
ÜNİVERSİTE VURGUSU
Üniversite gelirlerinin iyi yönetilerek toplumsal yararın ve gelişmelerin üst seviyeye çıkabileceğine dikkat çeken Başkan Kurt ise, “Hazırladığınız kitap fayda sağlayacaktır. Eskişehir bu tür çalışmalardan fayda görür. Kurumsal yapılar olarak birbirimize karşı çok daha fazla saygılı olmamız lazım. Birlikte çalışmamız bir şeyler üretmemiz lazım” dedi.
Üniversitelerin gelişimi açısından yapılan çalışma sebebiyle Tosun’u tebrik eden Başkan Kurt, Prof. Dr. Hasan Tosun’un ESOGÜ Rektör adaylığı sebebiyle de başarılar diledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Prof. Dr. Tosun’dan Başkan Kurt’a Ziyaret
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN