Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bebka’nın 13’üncü Kalkınma Kurulu Toplantısı ’de Yapıldı

Giriş Tarihi: 1.10.2015 15:58 Güncelleme Tarihi: 1.10.2015 16:01
Bebka’nın 13’üncü Kalkınma Kurulu Toplantısı Eskişehir’de Yapıldı
Bursa Bilecik Kalkınma Ajansının (BEBKA) 13’üncü Kalkınma Kurulu Toplantısı’nda, Kalkınma Kurulu Başkanlığına oy birliğiyle Eskişehir Ticaret Borsası Başkanı Ömer Zeydan seçildi. Kalkınma Kurulu Başkan Vekilliğini ise Bilecik İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Halis Nalbant yapacak.
BEBKA’nın 13’üncü Kalkınma Kurulu Toplantısı Eskişehir’de, BEBKA Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Eskişehir Valisi Güngör Azim Tuna’nın yanı sıra BEBKA Kalkınma Kurulu üyelerinin geniş katılımıyla yapıldı. 13’üncü Kalkınma Kurulu Toplantısı’nın açılışında konuşan BEBKA Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Eskişehir Valisi Güngör Azim Tuna, BEBKA’nın önemli işlere imza atan bir oluşum olduğuna dikkat çekti. Vali Tuna, Kalkınma Kurulunda göreve yeni seçilen başkan, başkan yardımcısı ve divan katip üyelerinin başarılı çalışmalara imza atmaya devam edeceğine inandığını söyledi.
"BENİM İÇİN EN DEĞERLİ ZAMAN DİLİMİ"
BEBKA Kalkınma Kurulu’nun önceki başkanı Hasan Çepni ise yaptığı veda konuşmasında, BEBKA Kalkınma Kurulunda 2 yıl başkan yardımcılığı ve 2 yıl da başkanlık görevini yaptığını hatırlattı. Bu süre zarfında bölgesel kalkınmaya yönelik projelerin gerçekleştirildiğini anlatan Çepni, "Benim için bu güzide toplulukta geçirdiğim zamanlar, en önemli ve değerli zaman dilimi olacaktır” dedi. Hasan Çepni, sözlerini görev süresi boyunca kendisine destek verenlere teşekkür ederek tamamladı.
ZEYDAN OY BİRLİĞİ İLE BAŞKANLIĞA SEÇİLDİ
Açılış konuşmalarının ardından geçilen başkanlık ve divan katip üyeliği seçiminde, BEBKA Kalkınma Kurulu Başkanlığı’na, Eskişehir Ticaret Borsası Başkanı Ömer Zeydan, Başkan Vekilliğine Bilecik İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Halis Nalbant oy birliğiyle seçildi. Kalkınma Kurulu katip üyeliklerine ise Bursa İl Kültür ve Turizm Müdürü Abdullah Damar ve MÜSİAD Eskişehir Şube Başkanı Abdul Vahap Satıcıoğlu getirildi. BEBKA Kalkınma Kurulu Başkanlığı’na oy birliği ile seçilen Ömer Zeydan, yaptığı teşekkür konuşmasında, "Sizlerin güveni ve teveccühü ile bizlere tevdi ettiğiniz bu anlamlı görevi ifa etmemiz için verdiğiniz destek ile, yeni seçilen Kalkınma Kurulu Üyesi arkadaşlarımın ve şahsım adına teşekkür ederim" diye konuştu.
"ORTAK DİL VE FİKİR BİRLİĞİ İLE HAREKET EDECEĞİZ"
Başkanlık görevini devraldığı Hasan Çepni’ye de gösterdiği özverili çalışmalardan ötürü teşekkür eden Zeydan, "Bizler, tecrübesi ve fikirleri ile ajansın yol göstericisi olan Kalkınma Kurulu üyeleri olarak bundan önce olduğu gibi ortak dil ve fikir birliği ile hep birlikte hareket etmeye, kurumsal bilgi ve tecrübelerimizi paylaşmaya devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.
Zeydan’ın açıklamalarının ardından toplantı, geçen dönem görev yapanlara plaket takdimi, BEBKA Genel Sekreteri Tamer Değirmenci’nin 2015 yılı ara faaliyet raporu sunumu ve diğer gündem maddelerinin görüşülmesiyle sona erdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bebka’nın 13’üncü Kalkınma Kurulu Toplantısı Eskişehir’de Yapıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN