Toplumsal Duyarlılık Projesi Zorunlu Ders Kapsamına Alındı

Giriş Tarihi: 10.3.2015 12:28 Güncelleme Tarihi: 12.3.2015 15:45
Toplumsal Duyarlılık Projesi Zorunlu Ders Kapsamına Alındı
Su ve Kanalizasyon İdaresi (GASKİ) ve Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) işbirliğiyle yürütülen Toplumsal Duyarlılık Projesi, üniversitede zorunlu ders kapsamına alındı. Türkiye’de ilk defa bir devlet üniversitesinde zorunlu ders kapsamına alınan proje, toplumsal konulara duyarlı, sorumluluk bilincine sahip, sosyal sorumluluk çerçevesinde çeşitli projelerde gönüllü olarak yer alacak öğrencileri yetiştirmeyi hedefliyor. İl Milli Eğitim Müdürlüğüyle de ortaklaşa yürütülen projede, GASKİ yetkilileri tarafından üniversite öğrencilerine “Küresel Isınma, Çevre Bilinci ve Su Tasarrufu” konulu eğitim veriliyor.
Eğitimi tamamlayan öğrenciler, kent genelindeki okullarda, miniklere, küresel ısınma, çevre bilinci ve su tasarrufunu anlatıyor. Bu kapsamda GASKİ personelleri ve öğrencilerden oluşan 40 kişilik ekip, bir günde 5 okulda yaklaşık 7 bin öğrenciye eğitim verdi. Eğitimlerde, öğrencilere suyun tasarruflu kullanılması yönünde farkındalık yaratarak tasarruf bilincini bir yaşam biçimi olarak benimsemelerini amaçlanmıştır. Ayrıca eğitimin çocuklar üzerinden daha etkili olması için çeşitli animasyonlar, filmler izlettirilerek, şarkılar söyleniyor.
Öte yandan 50 bin öğrenciye ulaşılması hedeflenen eğitimin sonunda, çocuklara kırtasiye ürünlerinden oluşan hediyeler dağıtılıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Toplumsal Duyarlılık Projesi Zorunlu Ders Kapsamına Alındı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN