Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çocuk Sanat Merkezi “Perde” Dedi

Giriş Tarihi: 11.3.2015 11:18 Güncelleme Tarihi: 12.3.2015 15:45
Çocuk Sanat Merkezi “Perde” Dedi
Büyükşehir Belediyesi, çocukların kültüre ve sanata olan ilgilerini arttırmaya yönelik etkinlikler düzenlemeye devam ediyor.
Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı bünyesinde hizmet veren Çocuk Sanat Merkezi Çocuk Tiyatrosu kursiyerlerinin düzenlemiş olduğu “Altın Beyinli Adam” adlı çocuk oyunu ile çocuklar sahnede yerini aldı. Hikayesini Alphonse Daudet’in yazdığı, Dramaturg Sefa Babutcu’nun oyunlaştırdığı ve Çocuk Tiyatrosu eğitmenlerinden Sevda Mutlu’nun yönetmenliğini üstlendiği “Altın Beyinli Adam” çocuk oyunu, Onat Kutlar Salonu’nda gösterime girdi. Asiye Ziylan İlkokulu öğrencilerinden oluşan çocuk oyuncuların sahnelediği oyun gösterimi izleyicilerden büyük alkış aldı. İzleyicilere özel mesajların verildiği oyunu, aralarında Gazi Mustafa Kemal İlkokulu, Sevinç Bahattin Teymur Ortaokulu, Asiye Ziylan İlkokulu öğretmen ve öğrencilerinin de yer aldığı 375 kişi izledi.
Çocuk Sanat Merkezi tarafından tüm çocukları kendine özgü kabiliyetlerini keşfetmeye ve kendi ifadelerini geliştirmeye yönlendiren etkinlikler düzenlenirken, Çocuk Tiyatrosu kursunda da çocukları sanatın önemli bir dalı olan tiyatro ile tanıştırmak, tiyatro kültürünü aşılamak ve tiyatroyu sevdirmek hedefleniyor. Öğretmenleri ve arkadaşları ile tiyatro izleyerek, keyifli zaman geçiren, tiyatro oyunu gösterimi sonunda beğenilerini dile getiren çocuklar kendilerine bu hizmeti sunan Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’ne ve Çocuk Sanat Merkezi’ne teşekkür etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çocuk Sanat Merkezi “Perde” Dedi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN