Öğr. Gör. Kankaya Sigaranın Zararlarını Anlattı

Giriş Tarihi: 6.4.2015 11:58 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 15:24
Öğr. Gör. Kankaya Sigaranın Zararlarını Anlattı
Üniversitesi (GAÜN) İslahiye Meslek Yüksekokulu Konferans Salonunda Öğr. Gör. M. Murat Kankaya tarafından “Sigaranın Toplumsal Maliyeti” adlı konferans verildi.
İslahiye Meslek Yüksekokulu tarafından düzenlenen konferansta konuşan Öğr. Gör. M. Murat Kankaya, yapılan araştırmalara göre, kişinin anne-babası ve arkadaşlarını model olarak seçtiği insanların sigara içmesi durumunda bu kişilerin de sigaraya başlama olasılıklarının yükseldiğini bildirdi.Yaşam standardını olumsuz yönde etkileyen sigaranın sağlığa verdiği zararlara değinen Öğr. Gör. Kankaya, sigaranın içerisinde yer alan kimyasalların insan vücudu üzerindeki etkilerini görsel sunumlarla açıkladı.
Pasif içiciliğin neden olduğu bebek ve çocuk ölümlerine vurgu yapan Öğr. Gör. Kankaya, sigaranın çevreye ve ekonomiye verdiği zararları da hatırlatarak, sigara içilmediği takdirde ülkede gerçekleştirilebilecek projelere atıfta bulundu.
Konferansta Yüksekokul Öğrencilerinden Harika Ayhan, sigarayı bırakmasında en büyük payın ailesi ve hocaları olduğunu belirterek,öğrenci arkadaşlarına lütfen sigara içmeyin, yaklaşmayın ve hatta sigara içen arkadaşlarınızı terk edin uyarısında bulundu.
Konferansın sonunda Öğ.Gör. M.Murat Kankaya’ya teşekkür belgesi takdim eden Yüksekokul Müdür Yardımcısı Öğr .Gör. İ.Halil Korkmaz, sigarasız bir yaşam diledi Yüksekokul Sekreteri Bilal Erdoğan da Öğr. Gör. Kankaya’ya hediye takdim etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Öğr. Gör. Kankaya Sigaranın Zararlarını Anlattı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN