Türkiye'nin en iyi haber sitesi

GKV’liler Çocuk Yogosu İle Tanıştı

Giriş Tarihi: 22.4.2015 10:18 Güncelleme Tarihi: 22.4.2015 10:22
GKV’liler Çocuk Yogosu İle Tanıştı
Kolej Vakfı Özel Anaokulu (GKV) Yıldızlar sınıfı öğrencileri sağlık, yaşam enerjisi ve eğlence dolu bir etkinlik olan çocuk yogosu ile tanıştı. Uzmanların denetiminde gerçekleştirilen etkinlikte öğrencilerin dikkati ve uygulamalardaki uyumu gözden kaçmadı.
Gaziantep Kolej Vakfı Özel Anaokulu öğrencileri düzenlenen çeşitli etkinlik ve organizasyonla okul öncesi eğitimlerini başarıyla sürdürürken bu kez de çocuk yogosu ile tanıştılar. GKV Özel Anaokulu Yıldızlar Sınıfı öğrencileri için uygulanan özel çocuk yogosu eğitimi çocukların büyük ilgisini çekti. Konusunda uzman bir yoga eğitmeni ile çocuk yogası yapan minik öğrenciler, eğitim süresince konsantrasyonu sağlayarak yoga hareketlerini keyifle uyguladılar. Günün yorgunluğu ve sebep olduğu dikkat dağınıklığından aktivite süresince uzaklaşan minikler oldukça keyifli vakit geçirdiler. Çocuk yoyosunun önemine dikkat çeken uzmanlar 4 ile 7 yaşları arasındaki çocukların hayal güçleri sınırsız olduğunu ifade ederek çocuklara zaman zaman planlı bir şekilde çocuk yogosu uygulanması gerektiğini savunuyorlar.
Yıldızlar sınıfı öğretmeni Zeno Özdal, ‘Yoga özellikle çocukların bedensel, zihinsel ve duygusal gelişimleri için çok faydalı bir uğraştır. Öğrencilerimizle birlikte sınıfça bu etkinliği gerçekleştirmek sınıf konsantrasyonu açısından bizlere yeni bir deneyim kazandırdı’ dedi.
Yoga eğitimi sırasında rahatlatıcı bir müzik eşliğinde çocuklara değişik yoga duruşları, nefes çalışmaları, rahatlama teknikleri ve yaratıcı imgelerini geliştirme çalışmaları yapıldı. Hareketlere tam olarak katılım gösteren minik öğrenciler ise yoga çalışmasının eğlenceli, rahatlatıcı ve dinlendirici bir çalışma olduğunu dile getirdiler.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
GKV’liler Çocuk Yogosu İle Tanıştı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN