Gümrük Ve Ticaret Bakanı Canikli ’da

Giriş Tarihi: 22.3.2015 13:28 Güncelleme Tarihi: 22.3.2015 14:09
Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli, Türkiye’nin dünyada sağlık hizmeti noktasında örnek olduğunu ve dünyanın her yerinden sağlık hizmeti alınan ülke haline geldiğini söyledi.
Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli, bir dizi açılış ve temel atma törenleri için ’a geldi. Giresun Prof. Dr. İlhan Özdemir Devlet Hastanesi salonunda düzenlenen toplantıda konuşan Bakan Canikli, vatandaşa en temel hakkı olan sağlık hizmetini her devletin her zaman görevini yerine getiremediğini söyledi. Canikli, “Özellikle 2002 yılı öncesi bunun örneklerini çok gördük. Hafızalarımızı tazelediğimizde. Bunları göreceğiz. Yılda sağlık hizmeti Giresun nüfusunun beş katı. Sürekli hastane açıyoruz, sürekli uzman doktorlar geliyor. Aile hekimleri atanıyor normalde her geçen gün sağlık talebi azalması beklenirken artmaya devam ediyor. Bunun bir anlamı var 2003 yılına kadar insanlarımızın ulaşamadığı için sağlık hizmetleri ertelemiştir. Çok zor sıkıntılar çekmeden sağlık hizmeti almamış. Şimdi vatandaş o yılların acısını çıkartırcasına sürekli sağlık talebinde bulunuyor. Bizde insan onuruna yaraşır şeklinde bunu sunacağız. Artık Türkiye sağlıkta adından söz ettiren bir sağlık hizmeti vermektedir. Tüm dünyadan ülkemize sağlık hizmeti almaya gelenler var. Bu ülkemizin neler başarabileceğinin en güzel örneklerindendir” dedi.
Havaalanının açılmasıyla Giresun’da sağlık alanında da taleplerin artacağını ifade eden Bakan Canikli, “Havaalanı açıldıktan sonra Giresun’da da göreceksiniz diğer alanlarda olduğu gibi patlama yaşayacak alanlardan birisi sağlık olacaktır. Hava ambulansımızda olacak. Havaalanıyla bu hizmetimizde tamamlanmış olacaktır. Nisan ayı sonunda Eğribel tünelinin temeli de atılacaktır. Yine seçimlerden öncede Giresun güney çevre yolu proje ihalesi yapılacaktır. Bunlar Giresun’un mega projeleri ve sınıf atlatacak yatırımlarıdır” dedi.
Yapılan konuşmaların ardından hava muhalefeti nedeniyle Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nin temel atma töreni salonda gerçekleştirildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gümrük Ve Ticaret Bakanı Canikli Giresun’da
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN