Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Katil kasaba ömür boyu hapis istendi

Giriş Tarihi: 3.1.2013
Adana'da bir marketin kasap reyonunda birlikte çalıştığı arkadaşı Ersan Çelik'i (29) borç yüzünden öldürdüğü ileri sürülen 26 yaşındaki Durdu Mehmet Binici hakkında "Tasarlayarak öldürme ve yağma" suçlarından ağırlaştırılmış müebbet ve 15 yıl hapis istemi ile dava açıldı. İddianamede şüphelinin, öldürdüğü Ersan Çelik'e borcunu ödeyemediği için cinayeti planlayıp işlediği belirtildi.

İYİLİK YAPTI, CANINDAN OLDU
D.Mehmet Binici borçlarını ödemek için arkadaşı Ersan Çelik'e bankadan 7 bin TL kredi çektirdi ancak taksitleri ödeyemedi. Bunun üzerine arkadışını konuşmaya çağırdı. Eşi Gamze Çelik'e, "Mehmet beni çağırıyor, ödeyemediği banka borcu konusunu konuşacağız. Eğer gelmezsem polise haber ver" diyen Ersan verilen adrese gitti. Gamze Çelik eşi eve gelmeyince polise başvurdu.

PLANLI CİNAYET

Genç adamın cesedi bulundu. Şüpheli olarak gözaltına alınan D. Mehmet Binici tutuklandı. Savcı, sanığın cinayeti ödeyemediği borcu yüzünden planlayıp, gerçekleştirdiğini belirtti. Arkadaşının, kendisinin adının yazılı boş kağıt imzalatmaya çalıştığıda iddianamede aldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Katil kasaba ömür boyu hapis istendi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN