Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Piyasayı TMO rahatlattı

Tüm dünyada ve Türkiye'de buğday üretiminde düşüş olduğuna dikkat çeken TUSAF Başkanı Özmen, "TMO'nun erken müdahale ve alım politikaları ülkemizi rahatlatmıştır" diye konuştu

Giriş Tarihi: 13.1.2013
"Dünyayı ve Türkiye'yi çok iyi takip eden Toprak Mahsulleri Ofisi'ne teşekkür ederim" diyen Çukurova Un Sanayicileri Derneği Başkanı İbrahim Tosmur'un açış konuşmasıyla başlayan "Buğdayın Bugünü ve Yarını" konulu toplantı Adana'da yapıldı. Türkiye Un Sanayicileri Federasyonu Başkanı Erhan Özmen, "Tüm dünyada ve Türkiye'de buğday üretimde ciddi bir düşüş olduğuna" dikkat çektiği konuşmasında TMO'yu övdü, un ihracında rakamda dünya 1.si olduğumuzu söyledi.

TMO GÜVEN VERİYOR

Kuraklığın etkisiyle ABD ve Rusya'da işler iyi gitmediği için düşen buğday üretiminin fiyat yükselişi olarak kendisini gösterdiğini, Türkiye'deki üretimin de önceki yıla oranla geçen yıl düştüğüne dikkat çeken TUSAF Başkanı Özmen, "Ancak altını çizerek teşekkür etmeliyim ki TMO'nun erken müdahale ve alım politikaları ülkemiz için rahat bir sezonun geçirilmesine vesile olmuştur. Un ihracatında da Kazakistan'dan daha az satış yapmamıza rağmen daha fazla döviz elde ettik" diye konuştu.

DÖNÜME 1500 KİLO

TMO Genel Müdür Yardımcısı Uğur Erkaymaz'ın "Bizler sizlerle varız. Bugün de sizin, yarın da sizin" diyerek un sanayicilerine seslendiği oturumda Adana BTÜ Rektörü Prof. Dr. Adem Ersoy, "Gıda bölümü de kurduk. Un sanayicilerimizle sözde değil, özde iş birliği ve konuşmaktan çok iş yapacağız" derken son sözü alan Adana Vali Vekili Fikret Deniz ise Yunus ve Atatürk'ten vecizelerle süslediği konuşmasını "Dönüme vaktiyle 300 alırken yarın 1500 kilo hayal değil" diyerek noktaladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Piyasayı TMO rahatlattı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN