Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yazdık, alındı

Giriş Tarihi: 18.1.2013
Adana'nın merkez Çukurova ilçesindeki Şehit Üsteğmen Muhammed Ali Demir İlkokulu Müdürü Mehmet Özdemir'le ilgili iddialar üzerine başlatılan soruşturma sonuçlandı. Küfürlü konuşmak, personelini aşağılayıp ayrımcılık yapmakla suçlanan Özdemir kusurlu bulundu ve Adana Valiliği'nin kararıyla müdürlük görevinden alındı. Vali H. Avni Coş, "Testiyi dolduranla kıran arasında ayrım yapıyoruz" dedi.

KESİN KARARLIYIZ

Adana Valisi Hüseyin Avni Coş, testiyi kıranla testiyi dolduran arasında ayrım yapmaya dayalı bir yönetim anlayışıyla hareket ettiklerini belirterek geçen yıl günde ortalama 12'den yıl boyunca toplam 3415 inceleme- soruşturma yaptıklarını söyledi. Vali Coş, "İyi örnekleri takdir ve teşekkür ediyor ama yanlış yapanları da cezalandırmaktan geri kalmıyoruz. Bu konuda kesin kararlıyız" diye konuştu. Dindar, aydın ve demokrat olduğunu söyleyen Mehmet Özdemir, gazetecilerin dürüst kalemler olması gerektiğini ifade etmişti. Mehmet Özdemir'in kişilerin arkasından konuştuğu, dedikodu yapıp personelini küçük düşürdüğü, müdüre yakışmayan hareketler sergilediği, bazı yöneticiler için "kansızın teki", bir müdür hakkında da "10 koyun bile emanet etmem" dediği öne sürülüyordu.

HAKARET, KÜFÜR VE SAYGISIZLIK
SABAH Güney'de de dile getirdiğimiz hakaret, küfür, ayrımcılık ve amirlere saygısızlık gibi iddialar üzerine Milli Eğitim Teftiş Kurulu tarafından başlatılmış olan soruşturma genişletilmişti. İki müfettişin hazırladığı rapora göre kusurlu bulunan Mehmet Özdemir için "sınıf öğretmeni" olarak başka bir okulda görevlendirilmesi önerildi ve Özdemir Sarıçam'daki bir okula sınıf öğretmeni olarak gönderildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yazdık, alındı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN