Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mersin 2023'te ilk 5'e girecek

Giriş Tarihi: 30.1.2013
Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şerafettin Aşut, yaptığı açıklamada, "Mersin artık kabına sığmayan, yerel politikaların ve bürokrasinin yavaş hızına tahammül edemeyen bir kent haline gelmiştir" dedi. Aşut, Mersin'in Cumhuriyet'in 100'üncü yılı olan 2023'te Türkiye'nin ilk 5 kenti arasına gireceğini söyledi.

GİRİŞİMCİNİN BAŞARISI

Aşut, "Mersin Akdeniz'de artık izleyen ve alınan kararları uygulayan değil, proje üreten, politika üreten ve karar veren bir kent haline geldi. Bu başarıların bir göstergesidir ki bu yıl da DEİK'in yönetimine girdik. Bu Mersin iş dünyasının, girişimcisinin başarısıdır, Mersin ekonomisine gösterilen bir teveccühüdür" diye konuştu.

BÜYÜME DEVAM EDİYOR

Mersin'in küresel ekonomik krizlerde bile üretmeye, istihdam yaratmaya ve ihracatını arttırmaya devam ettiğini dile getiren Aşut, "Mersin iş dünyası şikayet eden ve ağlayan olmadı. Gidilmeyen pazarlara gitti, risk aldı. Bir slalom kayakçısı gibi, engellerin arasından geçerek hedefine yol aldı. Bu kararlılığın sonucunda, Mersin 2011 yılını Türkiye'nin istihdam şampiyonu olarak kapattı" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mersin 2023'te ilk 5'e girecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN