Yeni kampın kapısında bin 500 Suriyeli sırada

Hatay'daki kamplarda kalan yaklaşık bin 500 Suriyeli, Şanlıurfa'nın Harran ilçesinde yapımı süren konteyner kentte kalmak istiyor

Giriş Tarihi: 2.2.2013
Karışıklıklığın yaşandığı ülkelerinden kaçan Suriyeliler'den bin 500 kişilik bir grup, Şanlıurfa'nın Harran ilçesinde kurulan konteyner kente girmek için sıra bekliyor. Daha önce kaldıkları Hatay'dan gelip yaklaşık bir haftadır tarlada yatan yüzlerce Suriyelinin yardımına, çevredeki köylüler yetişti. Harran Kaymakamı M. Selami Yazıcı, kampa girmek isteyen Suriyelileri ikna ederek yeniden Hatay'a göndermeye çalıştıklarını söyledi.

SURİYE'DEN GELECEKLER

Kaymakam Yazıcı şöyle konuştu: "Harran konteynır kent yaklaşık 3 ay önce kurulmaya başlandı. Şu anda yüzde 85-90 civarında tamamlanmış durumda. 10 Şubat tarihiyle 100 de 100 tamamlanmış Yaklaşık 2 bin 500 Suriye'li misafirimiz. Burada şartlar daha iyi olduğu için Hatay'dan gelen bin500 civarında Suriyeli misafirimiz kampa girmek için bekliyor. Biz bunları zaman zaman ikna etmeye, geldikleri kampa göndermeye çalışıyoruz. Çünkü şu anda Suriye'de bekleyen, çok kötü şartlarda olanlar var."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yeni kampın kapısında bin 500 Suriyeli sırada
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN